Nietypowe pytania

Lista pytań - nazwijmy je nietypowymi - z którymi musieli zmierzyć się pracownicy Informacji Turystycznej w Sopocie (wybór z kolekcji 140 pytań, zebranej przez samych pracowników)

Czy mogę wynająć pokój 1-osobowy dla 4 osób?

Czy mogłaby pani podać mi jakiś normalny numer telefonu, żeby zamówić taksówkę, bo te stojące koło dworca mają jakieś dziwne, podejrzane numery (np. 91-96)?

Proszę o podanie mi hoteli, co najmniej 3-gwiazdkowych z odnową biologiczną, tak żeby klient nie musiał przechodzić w klapkach i szlafroku z jednego budynku do drugiego, w celu skorzystania z usług leczniczych.

Gdzie mam się zwrócić, jeżeli chcę wynająć sobie jednego ratownika?

Co mam zrobić, jeżeli mój zakład ubezpieczeń nie płaci za moje leczenie sanatoryjne w Sopocie?

Który z koników ma "uczciwe" kwatery? (pytanie dotyczy osób pośredniczących bezprawnie w wynajmowaniu kwater prywatnych, kręcących się koło biura IT)

Czy może mi pani powiedzieć, gdzie zatrzymała się grupa młodzieży z Kostrzynia, która udała się na wycieczkę z biurem podróży ze Środy Śląskiej? Są gdzieś w woj. pomorskim, bo mam podany numer kierunkowy 058.

Chcę wynająć polanę w lesie, gdzie mam się zgłosić?

Chciałbym zmienić termin powrotu na bilecie autobusowym, na trasie Rzym - Warszawa - Rzym (bilet wystawiony we Włoszech przez włoską firmę przewozową, całkowicie w języku włoskim, ale sprawę udało się rozwiązać, mimo strasznie dużej liczby telefonów do Warszawy).

Czy mogłaby mi pani pomóc odnaleźć koleżankę, która pracuje w jednym z sopockich sanatoriów? Niestety nie znam jej nazwiska, ale znakiem rozpoznawczym może być fakt, że jest zapaloną turystką i lubi jeździć na rowerze.

Pytanie z dnia 12.06.: Czy wiadomo, jaka będzie pogoda od 7 lipca, bo przyjeżdżamy z Tarnowa do Sopotu?

Czy w Domu Wypoczynkowym [nazwijmy go X - red.] są karaluchy, bo słyszałam, że kiedyś były, a ja się bardzo boję insektów.

W którym sklepie w Gdyni mogę kupić ponton?

Chciałbym wynająć pokój, ale koniecznie z wygodnym łóżkiem, bo spałem w (...) i bardzo mnie bolał krzyż po jednej nocy spania na tej pryczy. (Na odpowiedź IT, że niestety nie wiedzą, czy dane łóżko w danym hotelu jest wygodne, pan bardzo się zdziwił i zapytał: "A Urząd Miasta nie funduje wam noclegów w hotelach, żebyście sprawdzały łóżka, w celu informowania o tym klientów?" I to nie było pytanie żartobliwe!)

Czy przejażdżka po morzu z sopockiego molo, to jest to samo co przejażdżka po Zalewie Wiślanym?

Czy Grand Hotel kiedyś się palił?

Dlaczego fontanna na Monciaku nie działa? (Była akurat dwugodzinna awaria - IT)

Czy wodoloty pływają pod wodą?

Szukam hotelu, w którym kiedyś mieszkałem z żoną, wiem tylko tyle, że znajduje się gdzieś za Gdańskiem i że w nazwie miał słowo "pod".

Czy ma pani mapy wojskowe Sopotu z lat 60.?

Czy może mi pani podać miejsca, gdzie dostanę smalec, ogórki kiszone i chleb razowy dla 1500 osób w usłudze cateringowej na imprezę plenerową?

Ile jest domków jednorodzinnych i bloków w Sopocie?

Czy, jadąc do Władysławowa z Jastrzębiej Góry, przejeżdżam przez Gdynię?

Jeżeli będę jechał pociągiem Katowice - Gdynia i napisana jest stacja tylko Sopot, to gdzie wysiądę?

Spędzimy sobotę i niedzielę w Sopocie. Chcemy przenocować w pokoju dwuosobowym. Znajomi podpowiedzieli nam, że bardzo im się podobało w jakimś hotelu tuż przy plaży. Nie pamiętają, w jakim. Moje pytanie brzmi: o jaki hotel może chodzić? Czy są tam jeszcze wolne pokoje w interesującym nas zakresie cenowym? Mogę prosić o kontakt do recepcji tego hotelu i adres strony www?

Mam pytanie, czy są wolne miejsca w przyczepach kampingowych?

Dzień dobry, proszę mi powiedzieć, czy do Sopotu dojeżdża pociąg PKP?

Witam! Chciałbym uzyskać informacje, jaka firma zajmuje się sprzątaniem plaż na odcinku od przystani rybackiej do klubu windsurfingowego. Chodzi mi o chłopaków chodzących z niebieskimi workami.

Czy "U Rybaka" śmierdzi rybą?

Ile potrzebuję pieniędzy, żeby się porządnie wyszaleć w Sopocie?

Co się stało z plażą w Kamiennym Potoku, dlaczego od jakiegoś czasu powstają coraz to nowe liczne rozlewiska wody na piasku? Skąd ona się bierze? Czemu samego piasku jest też mniej? Czy on został gdzieś przeniesiony?