Polecamy na weekend

Możesz wziąć udział w kolarskim wyścigu górskim, pojechać do Słupska na Jarmark Gryfitów, zostać prezenterem MTV, albo posłuchać yassu.

Kolarze na start. Kto zamiast ciągłego oglądania olimpiady chce sam zająć się sportem, może wystartować w II Sopockim Wyścigu Kolarstwa Górskiego o Puchar Prezydenta Sopotu. Start w soobotę o godz. 16 przy Letnim Centrum Profilaktyki i Rekreacji dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Bitwy pod Płowcami 58 b. Na miejscu należy się stawić pół godziny wcześniej. Do wyścigu zostaną dopuszczone tylko osoby w kaskach, niepełnoletni kolarze muszą mieć pisemną zgodę rodziców. Wyścig zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci do 14 lat pojadą na dystansie 3 km, juniorzy (15-18 lat) pokonają 10 km, a długość trasy dla pozostałych wynosi 15 km.

Puchar Prezydenta Sopotu w Kolarstwie Górskim, sobota, ul. Bitwy pod Płowcami 58 b, godz. 15.30

Kosmetyczka Gryfitów. Tradycyjny Jarmark Gryfitów na placu Rybackim w Słupsku zdominują w ten weekend porady z zakresu zdrowia i urody. Oprócz tego punktu programu jak zwykle na jarmarku zagoszczą kramy z dziełami twórców ludowych oraz towarami antykwariuszy i bukinistów. Odbędą się także pokazy obróbki bursztynu i wosku pszczelego.

Jarmark Gryfitów, niedziela, godz. 14-18, plac Rybacki w Słupsku

Kariera prezentera. Jutro w gdańskim klubie Parlament odbędzie się casting na prezenterów MTV. Mogą w nim wziąć udział osoby, które wyślą SMS-a o treści "MTVL Gdańsk imię i nazwisko" na nr 7428 (4,88 zł). Przy sobie trzeba mieć także wypełniony formularz z sierpniowego lub wrześniowego magazynu "Glamour". Jeśli okaże się, że lista kandydatów w Parlamencie jest już zamknięta, będzie można udać się na casting do innego miasta (szczegóły na stronie www.mtv.pl/lowi).

MTV Łowi 2004, niedziela, klub Parlament, Gdańsk, ul. św. Ducha 2, godz. 10-18

Yass w Teatrze Leśnym. Sobota to benefis perkusisty Adama Czerwińskiego (współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbyszkiem Namysłowskim. Leszkiem Kułakowskim), a w niedzielę wystąpią Dominik Bukowski & Projektor, Ilona Gliwa oraz Sławek Jaskułke 3YO.

Teatr Leśny, Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina, początek koncertów o godz. 19, wstęp wolny