Licytacja książki w Cafe Gazeta

Kariera sportowa, chwile szczęścia i tragiczne przeżycia Justine Henin-Hardenne - wszystko to znajdziesz w jej biografii ?Szczęście znalezione na korcie?. Jeden egzemplarz z autografem bohaterki książki będzie w piątek licytowany w naszej letniej redakcji.

"Szczęście znalezione na korcie" napisał Patrick Haumont, dziennikarz sportowy, od wielu lat specjalizujący się w tenisie. Jest to opowieść o Justine Henin-Hardenne, młodej belgijskiej tenisistce, zwyciężczyni trzech turniejów wielkoszlemowych. Mimo aktualnej przerwy w startach spowodowanej chorobą, wciąż jest "numerem jeden" w rankingach światowego tenisa. Autor zna ją od dziecka, przedstawił więc bardzo szeroki spojrzenie na jej życie i karierę. Opisał kobietę o bardzo ciekawej osobowości, która przeszła długą i ciężką drogę, z uporem wspinając się na sportowe szczyty. Matka Justine Henin-Hardenne, z którą tenisistka była wyjątkowo mocno związana, zmarła po długich i ciężkich zmaganiach z chorobą nowotworową. Przeżycia te doprowadziły do utworzenia przez Justine fundacji charytatywnej "Dwadzieścia serc", która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi. Trafią do niej także wszystkie zyski ze sprzedaży tej książki w Polsce.

Pieniądze uzyskane z dzisiejszej licytacji książki z autografem Justine Henin-Hardenne przekazane zostaną natomiast na wsparcie Hospicyjnego Ośrodka Opieki Zdrowotnej im. św. Wawrzyńca w Gdyni.

* Licytacja książki Patricka Haumont "Justine Henin-Hardenne. Szczęście znalezione na korcie" z autografem tenisistki, letnia redakcja "Gazety Wyborczej", Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 48, piątek, godz. 16.30, cena wywoławcza: 31.90.