Polecamy na weekend

Wybór najpiękniejszej w Jastrzębiej Górze, atrakcje dla plażowiczów w Mielnie, Fląder Festiwal, CIA zaprasza, Klasyka-Film-Jazz, ŁYK'end Satyry w Ustce, Bursztynowy Dominik, Weekend z Osiecką

Wybór najpiękniejszej

Chcesz obejrzeć zmagania dziesięciu pięknych kobiet i mieć wpływ na wybór najpiękniejszej? Będzie miał ku temu okazję ten, kto znajdzie się dziś po południu w Jastrzębiej Górze. Tam na scenie ustawionej na plaży odbędzie się konkurs Bursztynowa Miss Polski Jastrzębia Góra 2004. Kandydatki można podziwiać w strojach wieczorowych, a także w jedno- i dwuczęściowych kąpielowych. Zwyciężczyni wybrana przez widzów weźmie udział w wielkim finale Bursztynowej Miss Polski 2004, który odbędzie się 21 sierpnia w Stegnie.

Wybory Bursztynowej Miss Polski 2004, Jastrzębia Góra, plaża nr 3, wejście przy ul. Bałtyckiej, sobota, godz. 18.30, wstęp wolny

By było bezpieczniej

Na plaży nie trzeba się nudzić. W niedzielę moc atrakcji czeka na wczasowiczów wypoczywających na plaży w Mielnie. Pokaz ratownictwa morskiego, aerobik, wakacyjna szkoła samby - to tylko niektóre punkty programu. Oprócz tego teatrzyk dla dzieci oraz mnóstwo zabaw i konkursów skierowanych do najmłodszych.

Celem akcji jest poprawienie bezpieczeństwa podczas wakacji i przybliżenie dzieciom podstawowych zasad zachowania nad wodą.

Główna plaża w Mielnie, niedziela, godz. 10-16, wstęp wolny

Fląder Festiwal

Na plaży w Brzeźnie trwa Cropp Simplus Team Fląder Festiwal 2004. W sobotę usłyszymy Przestrzeń Grafenberga, Drewno fromlas, Freak Of Nature, Che!, Komety, Są Gorsi, Tymon & Transistors, Von Zeit. Po koncercie zaplanowano pokaz filmu "Kill Bill" i after party w pobliskim klubie Uśmiech. Wśród atrakcji niedzielnych koncerty Swinging Fly, Elegans, Wieloryb, Gdańsk 2000, Diszobabaa, Wszystkie Wschody Słońca, Stasio, Projekt Karpaty Magiczne. Po koncertach pokaz filmu "Memento".

Plaża w Brzeźnie, Gdańsk, sobota, godz. 18, niedziela, godz. 17, bilety 5 zł za dzień

CIA zaprasza

Centrum Interwencji Artystycznej zaprasza wszystkich zainteresowanych do swojej siedziby. Przedstawiać będzie tak tajemniczo brzmiące układy taneczne jak: taniec smoka, taniec małpy, taniec indonezyjskiej wioski, a także tango praczek. Młodzież biorąca udział w warsztatach CIA przygotowała również szereg krótkich improwizacji tanecznych (można będzie się przyłączyć).

Centrum Interwencji Artystycznej. Dworzec SKM Gdynia Główna, II piętro, niedziela, godz. 18, wstęp wolny

Klasyka-Film-Jazz

Muszla koncertowa na molo w Sopocie to doskonałe miejsce na krótki letni romans z muzyką klasyczną. Dziś o godz. 17 możemy wysłuchać znanych utworów Liszta, Chopina, Gershwina, Vangelisa oraz Joplina w wykonaniu Witolda Wardziukiewicza. O godz. 18 Paweł Kowalski rozpocznie koncert Klasyka-Film-Jazz; usłyszymy m.in. utwory z filmów: "Smuga cienia", "Śmierć i dziewczyna", "Przypadek" ( wszystkie z muzyką skomponowaną przez Wojciecha Kilara) oraz "Dziecko Rosemary" z jazzującą ścieżką dźwiękową Krzysztofa Komedy. Na koniec, o godz. 19.45 wystąpią Barbara Dunin i Zbigniew Kurtycz oraz gościnnie Janusz Sent. Artyści specjalnie dla sopocian wykonają utwór "Sto pociech w Sopocie".

Muszla na sopockim molo, sobota, godz. 17. Wstęp jak na molo: normalny 3,30 zł, ulgowy 1,70 zł

ŁYK'end Satyry w Ustce

Śmiechu nigdy za wiele, szczególnie podczas wakacyjnego wypoczynku. Dom Kultury w Ustce i Stowarzyszenie Polskich Artystów Satyryków zapraszają na niecodzienny weekend. W sobotę w muszli na promenadzie odbędą się występy kabaretów DNO i Vice Versa oraz liczne imprezy towarzyszące. W Domu Kultury o tej samej porze otwarta zostanie wystawa rysunków satyryków: Andrzeja Graniaka i Grzegorza Sobczaka.

Muszla koncertowa na promenadzie, promenada i Dom Kultury w Ustce (ul. Kosynierów 19), początek imprez w sobotę o godz. 18, wstęp wolny

Bursztynowy Dominik

W ramach Jarmarku św. Dominika w Gdańsku odbędzie się impreza "Moda na bursztyn". W sobotę na Targu Węglowym happening "Budujemy bursztynową autostradę". Chętni dowiedzą się, jak poławia się i jak szlifuje jantarowe kamienie. Zaplanowano też pokazy fryzur, mody i makijażu oraz niecodzienny konkurs na najdłuższy naszyjnik z bursztynu. Będzie można skosztować wyśmienitej polewki bursztynowej, znanej już naszym prapradziadom, która ma właściwości lecznicze.

Moda na bursztyn, Gdańsk, scena europejska na Targu Węglowym, sobota, godz. 11-20, wstęp wolny

Weekend z Osiecką

W teatrze Atelier kończy się festiwal "Pamiętajmy o Osieckiej". Tuż po sobotnim spektaklu kapituła przyzna nagrodę dla najlepszego interpretatora piosenek nieżyjącej poetki. Swoje nagrody przyznają też dziennikarze i publiczność. W niedzielę natomiast odbędzie się uroczysta gala, na której zostaną wręczone nagrody tegorocznego konkursu, a swoje interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej zaprezentują wybrani laureaci poprzednich edycji festiwalu. Oprawę muzyczną przygotował Jerzy Satanowski, koncerty i galę prowadzi Magda Umer.

"Pamiętajmy o Osieckiej", teatr Atlier, Sopot, al. Mamuszki 12, sobota, godz. 18 (bilety 29 zł), niedzielna gala o godz. 21 (bilety 50 zł)

Włoski song

Fred Buscaglione był w latach 50. wielką gwiazdą włoskiej piosenki. Wśród grona wykonawców śpiewających utwory lekkie, łatwe i przyjemne zaproponował publiczności wysublimowany jazz z elementami swingu i bluesa. Do dziś niektórzy mogą pamiętać piosenki "Teresa, nie strzelaj", "Mała tak" czy "Miłość w Portofino". Teatr Muzyczny w Gdyni przygotował spektakl w reżyserii Anny Kękuś na podstawie twórczości tego wyjątkowego artysty.

"Roxi Bar" w Teatrze Muzycznym, Gdynia, plac Grunwaldzki 1, spektakle: sobota, niedziela, godz. 19, bilety 30 zł normalne, 18 ulgowe