Polecamy w czwartek, 5 sierpnia

Jaskułke 3yo, DJ-e w Spatifie, Anioły znad Motławy, Jazz u Claaszena

Jaskułke 3yo

Ten międzynarodowy projekt Sławomira Jaskułke i Pedro Gonzalesa łączy elementy elektronicznej jazzowej improwizacji tria Sławka Jaskułke ze śpiewem w języku wolof senegalskiego artysty Mamadou Diuf.

Inspiracją dla artystów będzie bez wątpienia miejsce koncertu - Sfinks na plaży w Kuźnicy - i jego sąsiedztwo z morzem. Muzyka współgra z dźwiękami morza i natury, ewoluując w nowoczesne brzmienia z pogranicza improwizacji i szeroko rozumianej muzyki klubowej. To elektryzujący eksperyment pulsujący nowoczesnym brzmieniem inspirowanym dźwiękami natury. Gościom z Trójmiasta organizatorzy zapewniają dojazd z Sopotu do Kuźnicy.

Sfinks na plaży, Kuźnica (dokładnie: gdzieś pomiędzy Kuźnicą a Chałupami), czwartek, godz. 20, wstęp wolny. Sfinksowy autobus rusza sprzed Grand Hotelu w Sopocie o godz. 19, bilet 15 zł

DJ-e w Spatifie

Jak dobrze się bawić? Odpowiedź na to pytanie doskonale znają bywalcy Spatifu. Ale uwaga, dzisiejszej nocy zdarzy się tam coś niesamowitego. Pierwszy raz spotkają się w nim jego czterej rezydenci: Elvis, Jarosław Ś., Sado i Zibi. Każdy z nich ma swój styl, a taki mix gwarantuje niepowtarzalne wrażenia. Każdy znajdzie coś dla siebie, tej nocy usłyszycie bowiem prawie wszystko, od italo disco i Krzysztofa Krawczyka po Velvet Underground i Ramones. Każdy z DJ-ów na zmianę grał będzie 30-minutowe sety, aż ostatnia osoba w klubie będzie miała dość.

Spatif, Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 54, czwartek, godz. 21, wstęp wolny

Anioły znad Motławy

Dzieci i młodzież znajdą dziś zajęcie na starówce w Gdańsku; będą tworzyć anielskie skrzydła i włosy, może uda się im pobić rekord Guinnessa na największą anielską szatę. To wszystko dziać się będzie na Targu Węglowym w ramach imprezy "Anioły znad Motławy", którą zorganizowali Jola Słoma i Mirek Trymbulak oraz Centrum Interwencji Artystycznej "Wybrzeżak". Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna "Anioły Gdańskie - poznaj Gdańsk" oraz wystawa figur aniołów autorstwa ludowych rzeźbiarzy. Głodni wstąpią do kawiarenki, w której specjałem jest marcepanowa anielska zupa. Imprezę zakończy pokaz mody, fryzur i makijażu wykonanych samodzielnie przez młodzież z Wybrzeżaka.

Anioły znad Motławy, Gdańsk, Scena Europejska na Targu Węglowym, czwartek, godz. 12-18.30, wstęp wolny

Jazz u Claaszena

Odrobina dobrego jazzu w letni wieczór - właśnie to oferuje nam sopocka Piwnica u Claaszena. Oprócz przyjemnej atmosfery i pysznego jedzonka czeka tam na nas dawka miłej, lekkiej muzyki. W ogrodzie będzie dziś można posłuchać jazzowego tria. Tym razem zagrają: Kent Sangster z Kanady na saksofonie, Piotr Lemańczyk na kontrabasie oraz Tomasz Sowiński na perkusji. Taki skład gwarantuje doskonały relaks w czwartkowy wieczór.

Piwnica u Claaszena, Sopot, ul. Poniatowskiego 8, godz. 20, wstęp wolny