Król i Książęta Monciaka

I miejsce: Spatif

Ogródek Spatifu, jak na mekkę artystów przystało, jest dziełem sztuki, powstałym w wyobraźni scenografa Andrzeja Markowicza. Utrzymany w stylu secesji, kusi wyrafinowaniem i smakiem, ujmuje lekką dozą dekadencji. Kwiaty, zdjęcia aktorów polskiego kina (Himmilsbach, Dobrowolski) i piękna, zielona kanapa (o miejsce na niej zabijają się wszyscy goście) - oto powody zwycięstwa. Piwo lub kawa - 6 zł, legendarne już pierogi pani Dzidzi - 12 zł. Dobra wiadomość dla tych, co typowali spatifowski ogródek: będzie otwarty także w sezonie zimowym!

II miejsce: Złoty Ul

Na trzech poziomach tarasów Złotego Ula mieści się setka gości, więcej niż w jakimkolwiek innym ogródku. W menu znajdziemy dania kuchni europejskiej, brazylijskiej i meksykańskiej. By umilić klientom posiłek, w ogródku odbywają się liczne koncerty. Wybór alkoholi jest imponujący. Piwo i kawa - 7 zł, zupy od 9-25 zł, ślimaki zapiekane w skorupkach - 44 zł.

III miejsce:

Błękitny Pudel

Miejsce dla ludzi z klasą, każdy szczegół jest przemyślany i ważny. Dużo zieleni, wygodne fotele i imponujący wygląd o zmroku sprawiają, że rzadko znajdziemy tam wolne miejsca. W Błękitnym Pudlu królują tradycyjne potrawy polskie, barszcz kosztuje tu 5 zł, pierogi 6-15 zł, piwo od 5,50 zł, za kawę zapłacimy 6 zł.

Pinokio

Restauracja szczyci się dużym, słonecznym ogródkiem. Dla większości klientów atutem jest lokalizacja. Nieco na uboczu, bez oszalałych turystów pędzących przez Monciak, możemy w spokoju konsumować dobrodziejstwa kuchni śródziemnomorskiej. Piwo 6 zł, kawa 6 zł. Codziennie od godz. 19 muzyka na żywo.

Złota Rybka

Przyjazne i estetyczne miejsce w samym środku Monciaka. W odcieniach zieleni i brązu doskonale zrelaksujemy się przy ładnie podanej rybce. Zmieści się tu ponad 40 złaknionych klientów. Obok znajduje się ogródek kawiarniany, w którym wypijemy kawę i zjemy ciasteczko. Szarlotka 7 zł, kawa 5-6 zł, kanapka rybaka 11,90 zł.