Konkurs na budowle z piasku

Siedmioletnia Paulina z bratem Marcinem (lat jedenaście) i dziesięcioletnim Jakubem stworzyli w niedzielę na sopockiej plaży istną twierdzę: dwa zamczyska okolone fosą i połączone podziemnymi korytarzami.

Niestrudzeni budowniczy bawili się pod okiem starszej siostry, wszyscy przyjechali nad morze aż z Piekielnika koło Nowego Targu. W nagrodę za swój trud dzieci otrzymały koszulki "Gazety Wyborczej".

Przypominamy, że trwa nasz konkurs na budowle z piasku! Jako że jesteśmy pełni wiary w umiejętności naszych Czytelników, stawiamy im poważne wyzwanie. Przy odrobinie cierpliwości z plażowego piasku można by wyczarować nawet wieżę Eiffla, ale my chcielibyśmy ujrzeć którąś z charakterystycznych sopockich budowli (krzywy domek? molo? Grand Hotel?). Aby praca nie poszła na marne, czekamy codziennie (oprócz sobót) od godz. 11 do 15 na zgłoszenie piaskowej inwestycji pod nr 0507 094 108. Pojawimy się w umówionym miejscu na sopockiej plaży z fotoreporterem, uwiecznimy dzieło, a jego twórcy wręczymy album poświęcony architekturze kurortu.

wid