Polecamy na poniedziałek

Klezmerzy ze Słowacji

Koncert Pressburger Klezmer Band w Atelier to pierwszy występ grupy w Polsce i pierwszy zespół klezmerski, który powstał w Słowacji. A stało się to w 1995 roku. Grupa z powodzeniem koncertuje po całej Europie. Klezmerzy grają muzykę wschodnioeuropejskich Żydów, którą łączą z innymi stylami. Usłyszycie elementy jazzu, reggae, latino oraz słowackiej, rumuńskiej i bałkańskiej muzyki folk. To wytrawna mieszanka...

Teatr Atelier, Sopot, al. Mamuszki 2, koncerty codziennie od 26 do 30 lipca o godz. 19.30, bilety: 29 zł

Tango na plaży

Tanga Astora Piazzolli to motyw przewodni koncertu na plaży w klubie Atelier. Wystąpi zespół Guardia Nueva - muzycy, których pasją jest tango argentyńskie. Już nazwa świadczy o ich zamiłowaniu - "Guardia nueva" to tytuł jednego z wykonywanych przez nich tang. Grają przede wszystkim aranżacje utworów Piazzolli, lecz także stare polskie tanga. Zafascynowani tym stylem, eksperymentują z własnymi interpretacjami znanych utworów. Posłuchać ich będzie można już dziś na tarasie klubu.

Klub Atelier, Sopot, al. Mamuszki 2, godz. 21.30, wstęp wolny

Flinta prosto z serca

W Łazienkach Północnych w Sopocie, niedaleko Galaxy, znajduje się Qult City Sopot. Dziś wystąpi tam Ewelina Flinta. Ma opinię artystki śpiewającej prosto z serca. Potrafi porwać słuchaczy, a jednocześnie umiejętnie przekazuje im treść piosenki. Jak sama mówi, śpiew jest jej największą pasją. Silny głos i charakterystyczny repertuar to cechy, którymi już jako osiemnastolatka urzekła publiczność na Przystanku Woodstock. Poradziła sobie także z jurorami w "Idolu". Na koncercie w Qult City zaśpiewa utwory z debiutanckiego albumu "Przeznaczenie".

Qult City Sopot, al. Mamuszki, godz. 19, bilety 10 i 15 zł

Kabaret czy kwartet smyczkowy?

Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk to kabaretowy kwartet smyczkowy, zwany Grupą MoCarta. Kwartet gra klasyczne utwory, które muzycy łączą z zabawą kabaretową. Ich koncerty sprawiają, że muzyka klasyczna staje się przystępniejsza dla szerszej grupy odbiorców, a jednocześnie przybliżają kabaret amatorom muzyki poważnej. Gdy w 1995 roku zespół rozpoczynał działalność, nikt chyba nie spodziewał się, że będzie tak popularny jak dziś. Grupa MoCarta grywa zarówno w filharmoniach, jak i na kabaretonach. Najbliższy koncert dziś w Juracie.

Jurata, hotel Neptun, ul. Mestwina 38, godz. 20.30, bilety 35 zł.

kw