Konkurs dla piaskowych architektów

Jeśli masz ochotę pogrzebać się trochę w piasku, weź udział w naszym konkursie i stwórz na plaży prawdziwą sopocką architekturę.

Jako że jesteśmy pełni wiary w umiejętności naszych Czytelników, proponujemy im poważne wyzwanie. Przy odrobinie cierpliwości z plażowego piasku można by wyczarować nawet wieżę Eiffla, ale my chcielibyśmy ujrzeć jedną z trzech prezentowanych poniżej budowli. Aby praca nie poszła na marne, każdego powszedniego dnia tygodnia od godz. 11 do 15 czekamy na zgłoszenie piaskowej inwestycji pod nr 0 507 094 108. Pojawimy się w umówionym miejscu na sopockiej plaży z fotoreporterem, uwiecznimy dzieło, a jego twórcy wręczymy album poświęcony architekturze kurortu.

1. Nasza pierwsza propozycja to słynny już Krzywy Domek na Monciaku. Niezwykła budowla powstała w 2003 r. i wzbudza gorące - z reguły pozytywne - emocje.

2. Na drugi ogień idzie molo - symbol miasta i najchętniej chyba odwiedzane miejsce w Sopocie. Mamy wrażenie, że budowa takiego pomostu z pasku może być dość łatwym zadaniem.

3. Grand Hotel. Tutaj (podobnie zresztą jak w przypadku mola) atutem jest położenie. Stojący przy plaży oryginał pomoże w konstruowaniu piaskowego odpowiednika.

4. Wymyślcie coś sami, byle było fotogeniczne - na pewno przyjdziemy się przyjrzeć.