Subiektywny ranking telewizyjnych prognoz pogody

Nie oszukujmy się, latem prognoza pogody urasta do rangi najistotniejszego programu telewizyjnego. Obejrzeliśmy prognozy pogody w czterech stacjach. Naszym zdaniem Tomasz Zubilewicz z TVN jest poza wszelką konkurencją. Czy ktoś depcze mu po piętach? Oceniamy programy w skali słoneczek.

Dziennik w TV4

Marta Leleniewska z TV4 to miła osoba o delikatnym uśmiechu. Potrafi wdzięcznie zapowiedzieć trzy dni deszczu. Szuka pozytywów: jeżeli nie ma dobrych wiadomości dla Pomorza (będzie zimno i mokro), to przynajmniej może pocieszyć wschodnią Polskę. Prognoza pogody w TV4 jest krótka, treściwa i sztampowa. Leleniewska pojawia się na chwilkę i znika szybko niczym lipcowe słońce w Sopocie.

Ocena: trzy słoneczka na pięć możliwych TU JEST ZDJĘCIE!

Informacje w Polsacie

Marek Horczyczak błyskotliwie zauważył, że "wszyscy liczymy na zmianę pogody". Całą winę za brak słońca zwalił na wyż atlantycki, który to według pana Marka: "robi złą robotę". Częste używanie przez niego słów: "niestety" i "na razie", nie wróżą nic dobrego. Prognozę pogody zakończył zgrabnie starym ponoć porzekadłem: "Gdy cię, turysto, deszczem wita tydzień nowy, ty rąk nie załamuj, kup płaszcz przeciwdeszczowy".

Ocena: pięć słoneczek na pięć

Wiadomości w TVP1

TVP1 za wszelką cenę stara się nas nie straszyć. Ciemne, porządnie spięte włosy i schludny strój prezenterki kojarzy się z biurowym, aczkolwiek niepozbawionym seksapilu szykiem. Komentarz pozbawiony jest indywidualnych akcentów, prezenterka nawet nie stara się być optymistką. Ciepło ma być na Syberii (!) i Półwyspie Iberyjskim, u nas dobra pogoda dopiero w weekend.

Ocena: cztery słoneczka na pięć TU TEŻ JEST ZDJĘCIE!

Panorama w TVP2

Prognoza pogody w "Panoramie" zwyczajna i rzetelna. Prezenterka uśmiechnięta, choć z lekką rezerwą. Grzeczna i elegancka. Starała się pocieszyć widzów, że już w przyszłym tygodniu czeka nas prawdziwe lato z 30-stopniowymi upałami. Jednak do piątku "trochę" deszczu.

Ocena: dwa słoneczka na pięć