Lato 2020 w Albanii. Wspaniałe plaże, śródziemnomorski klimat i atrakcyjne ceny przyciągają!

Wypoczywaj na pięknych plażach, zwiedzaj ciekawe zabytki i baw się w nadmorskich kurortach. Fascynująca Albania zaprasza na niezapomniane wczasy! To doskonałe miejsce dla każdego: rodzin z dziećmi, grup znajomych czy par. Albania to ostatnio jeden z najczęściej wybieranych kierunków na słoneczne wczasy. Dowiedz się więcej o wakacjach w Albanii i wybierz ofertę z promocji Second Minute!
Albania Albania fot. Shutterstock

Najlepsza pora na wakacje w Albanii

Kierunek Albania już od jakiegoś czasu chodzi ci po głowie? Wcale się nie dziwimy, bo to naprawdę piękne miejsce! Krajobrazami dorównuje rozchwytywanej Hiszpanii, czy Grecji. Najlepsza pogoda na wakacje w Albanii to okres od czerwca do końca września. Panuje tam przyjemny, śródziemnomorski klimat, ze średnią temperaturą powietrza około 30°C i temperaturą wody w morzu ok. 25°C. Latem w Albanii jest najwięcej godzin słonecznych oraz mało opadów, jest to więc najlepszy czas na plażowanie i zwiedzanie. Nic tylko wyruszać w podróż!

Albania Albania https://www.instagram.com/visitalbaniaa/

TOP kurorty w Albanii

Najbardziej rozchwytywane kurorty Albanii to przede wszystkim wybrzeże Morza Adriatyckiego - okolice Durres i Golem. Znajdziesz tam szerokie, piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami. To idealne miejsce na wypoczynek i zabawę, a także do uprawiania sportów wodnych. Durres zapewni ci mnóstwo atrakcji. Będąc tam warto zobaczyć m.in. największy starożytny amfiteatr na Bałkanach oraz fabrykę brandy. To idealna lokalizacja na rodzinne wakacje w Albanii - piękne plaże z łagodnym zejściem do morza oraz bardzo dobra baza hotelowa. Wzdłuż plaży usytuowana jest promenada z kawiarniami, sklepikami i restauracjami serwującymi pyszną lokalna kuchnię.

Albania Albania Fot. Itaka

Atrakcje Albanii

Albania słynie ze wspaniałych krajobrazów i dziewiczej przyrody. Malownicze pasma górskie oraz piękne plaże w Ksamil czy Dhermi to niezapomniane widoki. Przełęcz Llogary, Jezioro Szkoderskie czy Błękitne Oko to miejsca, które zdecydowanie warto mieć na swojej liście 'do zwiedzania'. Oprócz zjawiskowej przyrody, z pewnością zachwyci cię historia kraju. Gjirokastrę śmiało można nazwać miastem-muzeum (wpisane jest na listę UNESCO). Berat - "miasto tysiąca okien" położone na stoku wzgórza ze starówką z czasów osmańskich czy zabytkowy Butrint i Kruja z górującą nad miastem warownią to prawdziwe skarby narodowe Albańczyków. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: