Kalabria - region Włoch, o którym warto pamiętać. Zatrać się w pięknej przyrodzie i przeżyj urlop marzeń!

Kalabria oferuje przede wszystkim piękne krajobrazy - mnóstwo uroku dodają jej wysokie góry, czyste wybrzeże i wyborne, tanie jak na Włochy jedzenie. W centrum Matery warto zobaczyć sassi - wielopoziomowe domostwa wykute w skale. Natomiast nad wybrzeże Morza Tyrreńskiego turystów przyciągają takie miejscowości, jak Maratea, Tropea i Scilla. Nieopodal można również podziwiać ruiny starożytnych budowli z czasów Wielkiej Grecji - wszystko jest warte uwagi!
Tropea - Kalabria Tropea - Kalabria Shutterstock

Tropea

Nie od dziś wiadomo, że Włochy doceniane są przez turystów, jednak region Kalabria nie cieszy się aż taką sławą jak Rzym, czy Wenecja. Pora to zmienić! Tropea to bez wątpienia najpopularniejszy kurort wypoczynkowy w Kalabrii, który może poszczycić się rozrywką i pięknem natury. Morze wyróżnia się intensywnie turkusowym kolorem, a stare miasto wygląda jak przyklejone do urwiska na wysokiej skale. Miasteczko może pochwalić się jedną z najbardziej malowniczych piaszczystych plaż w Kalabrii. Sercem Tropei jest Piazza Ercole z XVIII-wiecznym pałacem, dawną siedzibą szlachecką. Główny deptak - Corso Vittorio Emanuele, prowadzi do tarasu z widokiem na morze. Jest co oglądać!

Wyspy Liparyjskie, włochy, kalabria Wyspy Liparyjskie, włochy, kalabria Fot. Shutterstock

Stilo

Jeśli planujesz podróż do Kalabrii, koniecznie musisz zahaczyć o Stilo! Na wzgórzu, ponad uprawami oliwek i winorośli, znajduje się dawna osada, której domostwa wybudowane zostały z ciemnej skały. W X w. była ona ważnym bizantyjskim centrum religijnym. Pustelnicy i bracia zakonu bazylianów, mieszkający w okolicznych jaskiniach, wybudowali tam sławną Cattolicę - najważniejszy i zupełnie wyjątkowy zabytek regionu, który przetrwał do dziś w prawie nienaruszonym stanie. Drugim natomiast, porównywalnie ważnym zabytkiem sakralnym regionu jest katedra w Gerace - największa świątynia w Kalabrii. Gwarantujemy, że w Kalabrii nie czeka cię ani chwila nudy.

aspromonte, park narodowy, kalabria, włochy aspromonte, park narodowy, kalabria, włochy Fot. Shutterstock

Diamante

Do lat 80. XX w., rybackie miasteczko Diamante, położone nad wybrzeżem Morza Tyrreńskiego nie wyróżniało się tak naprawdę niczym szczególnym. Do czasu, kiedy przybył tam malarz z Mediolanu - Nani Razzetti, wraz z zaproszonymi przez siebie 83 artystami z całego świata. Mieszkańcy oddali ściany swoich domostw w ręce malarzy - na szarych ścianach domów pojawiła się imponująca ilość murali, o różnorodnej tematyce. Okolica była wręcz nie do poznania! Jeśli lubisz spacerować wąskimi uliczkami i podziwiać artystyczne dzieła, które wabią swoim urokiem, Diamante jest dla ciebie!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: