Wypoczynek czy wycieczka objazdowa? Sprawdź propozycje na Cypr, które pokochasz! Ceny od 2000 zł

Nigdy nie możesz się zdecydować czy wybrać się na typowy wypoczynek, czy wycieczkę objazdową? Mamy nadzieję, że nasze propozycje rozwieją twoje wątpliwości, zwłaszcza, że oferty na Cypr są naprawdę kuszące. Za kilkudniową wycieczkę zapłacisz tylko 2000 zł i to z opcją All Inclusive! Cypr Północny lub Larnaka polecają się na wypoczynek, a dla miłośników aktywnych wakacji polecamy tzw. objazdówkę. Sprawdź!
Cypr Cypr Fot. Itaka

Cypr Larnaka

W Larnace lato jest upalne i suche - warto mieć przy sobie wodę, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. W mieście rośnie pełno palm i cyprysów, co tworzy bardzo malowniczy krajobraz. Największymi atrakcjami Larnaki jest: Słone Jezioro - wspaniałe miejsce, w którym można spotkać m.in. flamingi oraz podziwiać imponującą grę światła, Muzeum Średniowiecza, które znajduje się w porcie położonym na zachodnim krańcu promenady, kościół Łazarza oraz Okręgowe Muzeum Archeologiczne, zawierające ciekawą kolekcję archeologicznych skarbów odnalezionych w rejonie Larnaki.

Cypr Północny - dlaczego warto się tam wybrać? Cypr Północny - dlaczego warto się tam wybrać? shutterstock, Dmitriy Krasko

Cypr Północny

Kyrenia znajduje się na północnym wybrzeżu Cypru i jest bardzo rozchwytywanym, typowo wakacyjnym miejscem. Nic dziwnego - miasteczko oferuje bardzo wiele, a na dodatek jest świetną bazą wypadową do innych, równie pięknych miejsc na Cyprze. W samej Kyrenii na pewno spodoba ci się Stare Miasto, które jest umiejscowione nad niewielkim portem. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tam muzea, zabytki - m.in bizantyjski zamek św. Hilarona oraz pochodzące z XII wieku opactwo Bellapais z kościołem, który jest świetnym przykładem architektury gotyckiej. Stamtąd również czekają cię niezapomniane widoki - panorama na góry zapiera dech.

Limassol / Cypr Limassol / Cypr Fot. Rainbow

Cypr - wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa to świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na zobaczeniu najpiękniejszych miejsc Cypru. Zwiedzisz mnóstwo miast, które zachwycają architekturą i krajobrazem. Chociażby Pafos: słynie z mozaik, datowanych na okres od III do V - wpisanych na listę UNESCO. Natomiast Limassol jest najważniejszym portem Cypru. Zwiedzisz tam zamek pamiętający ucztę weselną Ryszarda Lwie Serce, a następnie udasz się na spacer po nowej marinie. Następne miasto - Kurion jest obecnie jednym z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych. Zobaczysz tam m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustaliosa z pięknymi mozaikami podłogowymi.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: