Top 3 najlepsze miejsca na Sylwestra. Sprawdź, do którego z europejskich miast warto się wybrać

Początek grudnia to ostatni dzwonek, aby zaplanować tegoroczny Sylwester. Jeśli znudziły ci się domówki i lokalne imprezy kupno zagranicznej wycieczki jest najlepszym pomysłem! Zrób prezent dla siebie, swojej drugiej połówki lub rodziny i rezerwuj bilety już teraz. Prezentujemy Top 3 najlepszych i najbardziej przystępnych cenowo europejskich miast na Sylwestra.
Praga w sylwestrowy wieczór Praga w sylwestrowy wieczór fot. shutterstock.com

Sylwester w Pradze

Wycieczka do czeskiej stolicy trwa pięć dni. Podczas tego wyjazdu zwiedzisz najciekawsze miejsca w mieście, m.in. Stare Miasto, dzielnicę Żydowską, wzniesiony w X w. zamek, który był główną siedzibą władców, katedrę św. Wita, Pałac Królewski oraz bazylikę św. Jerzego. Oprócz tego plan konstruowany jest tak, abyś miał wiele czasu wolnego. W hotelu organizowana jest zabawa sylwestrowa w restauracji (dla osób, które zakupiły tę dodatkową opcję), dla pozostałych osób biuro zapewnia transfer w okolice Rynku Starego Miasta lub Placu Wacława, gdzie zwyczajowo organizowany jest plenerowy wieczór sylwestrowy. Czeska Praga uważana jest za jedną z najpiękniejszych europejskich stolic z wyjątkową architekturą i niesamowitym klimatem. Dodatkową zaletą w wyborze akurat tego miasta jest bliskość, z Polski to zaledwie kilka godzin jazdy.

Wieża Eiffla to najpopularniejszy zabytek w Paryżu Wieża Eiffla to najpopularniejszy zabytek w Paryżu fot. shutterstock.com

Sylwester w Paryżu

Sylwester w Paryżu to propozycja nie tylko dla zakochanych. Miasto z roku na rok przyciąga tłumy turystów z całego globu i utrzymuje miano miasta miłości. Znajdziesz tu wspaniałe zabytki architektury, ogromne kolekcje dzieł sztuki, najlepsze restauracje i mnóstwo miejsca do wypoczynku. Podczas wycieczki zobaczysz najważniejsze i warte uwagi miejsca: Pola Elizejskie - najpiękniejszą ulicę Paryża ze wspaniałymi sklepami, salonami mody, kinami i restauracjami. Zobaczysz również Plac Gwiazdy i słynny napoleoński Łuk Triumfalny, oferta obejmuje także rejs statkiem po Sekwanie. Dla chętnych w sylwestrowy wieczór biuro podróży oferuje wyjazd autokarem do jednej z paryskich restauracji na kolację sylwestrową, a dla osób nie korzystających z kolacji wyjazd na Pola Elizejskie, gdzie każdego roku organizowana jest zabawa sylwestrowa.

Sylwester w Mediolanie Sylwester w Mediolanie fot. shutterstock.com

Sylwester w Mediolanie

Mediolan jest bardzo ważnym ośrodkiem międzynarodowej turystyki. Wraz z Rzymem i Wenecją jest jednym z trzech najważniejszych pod względem turystycznym włoskich miast. Mediolan uważany jest także za światową stolicę mody oraz finansowo-gospodarcze centrum Włoch. Pakiet wycieczkowy oferuje zwiedzanie następujących atrakcji m.in. Placu Katedralnego, najsłynniejszą operę świata - La Scali, Placu św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i wieżą dzwonniczą Campanile. Sylwestrową noc możesz spędzić w centrum Mediolanu jedząc kolację sylwestrową (za dopłatą). Druga opcja to powitanie Nowego Roku na ulicach miasta. Warto wybrać Mediolan, gdyż to niezwykle klimatyczne miasto z piękną architekturą i pysznym jedzeniem. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o:
Komentarze (8)
Top 3 najlepsze miejsca na Sylwestra. Sprawdź, do którego z europejskich miast warto się wybrać
Zaloguj się
 • krytycznavvagina

  Oceniono 5 razy 5

  Plac św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i wieżą dzwonniczą Campanile
  To nie jest Mediolan 😁

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 3

  A może by tak do Radomia?

 • rrita2

  Oceniono 2 razy 2

  top 4 miejsca, to Praga, Paryż i Mediolan? to już do trzech nie umieją niektórzy zliczyć? :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX