Najlepsze kurorty na Riwierze Tureckiej - wybierz się na wakacje marzeń już od 1900 zł!

Już od kilku dobrych lat Turcja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Wszystko to za sprawą dogodnych warunków naturalnych oraz doskonale przygotowanej, nowoczesnej infrastruktury turystycznej. Na wakacje do Turcji możesz wybrać się już w kwietniu i liczyć na słoneczną pogodę aż do końca października! Poniżej znajdziesz propozycje świetnych kurortów usytuowanych na Riwierze Tureckiej - sprawdź!
Turcja, Alanya Turcja, Alanya fot. shutterstock.com

Alanya

Riwiera Turecka przyciąga różnorodnością krajobrazów, fascynującymi zabytkami, nowoczesnymi kurortami, przyrodą, cudownymi plażami oraz nieograniczoną liczę możliwości spędzania wolnego czasu. Nic dziwnego, że jest to jedno z najbardziej rozchwytywanych miejsc, jeśli chodzi o wypoczynek. Wybrany przez nas hotel znajduje się w starożytnym mieście Alanya. Niezapomniany pobyt zagwarantują ci góry Taurus, słynna Plaża Kleopatry, twierdza, a także przytulne herbaciarnie, obok których nie można przejść obojętnie. To również świetne miejsce na spędzenie urlopu aktywnie - windsurfing, czy nurkowanie to tylko niektóre z propozycji!

Kemer Kemer Istock/ALEXEY YAGOVKIN

Kemer

Kemer zyskał popularność m.in. dzięki wspaniałym warunkom naturalnym. Majestatyczne góry Taurus, krystalicznie czyste morze, zielone lasy piniowe oraz gaje cytrusowe to ogromne plusy tego kurortu. Miejscowość ma długi deptak ze sklepami i restauracjami, który jest idealnym miejscem na długie spacery. Ulice są szerokie i ozdobione mnóstwem drzew. Warto wspomnieć, iż plaża Kemer została odznaczona Błękitną Flagą za czystość. Na miejscu masz oczywiście możliwość skorzystania z całego wachlarzu sportów wodnych, takich jak: jazda na nartach wodnych, przejażdżki na bananie, nurkowanie, czy żeglowanie.

Belek, Riwiera Turecka Belek, Riwiera Turecka Fot. Shutterstock

Belek

Belek to tętniący życiem, nowoczesny i ekskluzywny kurort nadmorski, znajdujący się w przepięknej scenerii, z górami Taurus w roli głównej. Kurort ten jest doskonałym wyborem na wakacje nastawione na wypoczynek. Belek jest również miejscem kulturalnym, z kilkoma starożytnymi stanowiskami archeologicznymi w pobliżu. Na miejscu znajduje się piękna, długa plaża, wzdłuż której biegnie elegancka promenada pełna hoteli, sklepów i restauracji. Miłośnicy golfa ucieszą się z faktu, iż kurort ten słynie z doskonałych pół golfowych, ocenianych jako najlepsze.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: