Wakacje za 1900 zł? Skorzystaj z przedsprzedaży i wybierz się na Cypr - to HIT

Cypr to zawsze dobry pomysł na spędzenie wakacji, zwłaszcza, jeśli wypoczynek kosztuje zaledwie 1900 zł! Przedsprzedaż to świetna okazja na dorwanie ofert, które dostępne będą tylko przez określony czas. Daj się skusić na totalny relaks wśród malowniczych widoków lub wycieczkę objazdową, dzięki której poznasz najpiękniejsze zakątki Cypru!
Cypr Cypr fot. Paulina Dudek

Cypr Północny

Kyrenia znajduje się na północnym wybrzeżu Cypru i jest bardzo rozchwytywanym, typowo wakacyjnym miejscem. Nic dziwnego - miasteczko oferuje bardzo wiele, a na dodatek jest świetną bazą wypadową do innych, równie pięknych miejsc na Cyprze. W samej Kyrenii na pewno spodoba ci się Stare Miasto, które jest umiejscowione nad niewielkim portem. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tam muzea, zabytki - m.in bizantyjski zamek św. Hilarona oraz pochodzące z XII wieku opactwo Bellapais z kościołem, który jest świetnym przykładem architektury gotyckiej. Stamtąd również czekają cię niezapomniane widoki - panorama na góry zapiera dech.

Cypr, Larnaka Cypr, Larnaka fot. Paulina Dudek

Cypr Larnaka

W Larnace lato jest upalne i suche, dlatego warto mieć przy sobie wodę, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. W mieście rośnie pełno palm i cyprysów, co tworzy bardzo malowniczy krajobraz. Największymi atrakcjami Larnaki jest: Słone Jezioro - wspaniałe miejsce, w którym można spotkać m.in. flamingi oraz podziwiać imponującą grę światła, Muzeum Średniowiecza, które znajduje się w porcie położonym na zachodnim krańcu promenady, kościół Łazarza oraz Okręgowe Muzeum Archeologiczne, zawierające ciekawą kolekcję archeologicznych skarbów odnalezionych w rejonie Larnaki.

Limassol / Cypr Limassol / Cypr Fot. Rainbow

Cypr - wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa to świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na zobaczeniu najpiękniejszych miejsc Cypru. Zwiedzisz mnóstwo miast, które zachwycają architekturą i krajobrazem. Chociażby Pafos: słynie z mozaik, datowanych na okres od III do V - wpisanych na listę UNESCO. Natomiast Limassol jest najważniejszym portem Cypru. Zwiedzisz tam zamek pamiętający ucztę weselną Ryszarda Lwie Serce, a następnie udasz się na spacer po nowej marinie. Następne miasto - Kurion jest obecnie jednym z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych. Zobaczysz tam m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustaliosa z pięknymi mozaikami podłogowymi.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o:
Komentarze (2)
Wakacje za 1900 zł? Skorzystaj z przedsprzedaży i wybierz się na Cypr - to HIT
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 1 raz 1

  Cypr Północny...

  "Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, że Polska nie uznaje tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru i nie utrzymuje z nią stosunków dyplomatycznych.

  Tzw. Turecka Republika Północnego Cypru nie jest stroną konwencji wiedeńskiej o stosunkach konsularnych z 1963 r., brak jest także jakiegokolwiek innego porozumienia regulującego kwestię wykonywania funkcji konsularnych na tym terytorium, co oznacza, że wykonywanie udzielanie pomocy konsularnej przebywającym tam obywatelom polskim nie jest możliwe.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca także uwagę, że lotniska w miejscowościach położonych w tzw. Tureckiej Republice Północnego Cypru nie są dopuszczone do międzynarodowego ruchu lotniczego."

 • mojepodroze

  Oceniono 1 raz -1

  Cypr super, ale na własną rękę albo z mistrzowiepodrozowania.pI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX