Niedrogie wycieczki do malowniczych miejsc Europy. W ofercie Albania, Chorwacja i Węgry

Co powiesz na spędzenie końcówki wakacji w malowniczej Chorwacji, Albanii lub na Węgrzech? To właśnie tam czeka cię mnóstwo atrakcji i niezapomnianych widoków, które będziesz miała okazję podziwiać podczas wycieczek objazdowych o bardzo bogatym programie. Zobacz, która z nich najbardziej przypadnie ci do gustu i wybierz się na zasłużony urlop!
Albania, Gjirokaster Albania, Gjirokaster fot. shutterstock.com

Albania

W Albanii, oprócz malowniczych widoków, znajdziesz imponujące zabytki sztuki, które przetrwały czasy średniowiecza oraz imperium osmańskie. Będziesz tam mogła zaznać także spokoju na pięknych, piaszczystych i wcale nie zapełnionych plażach. Po relaksie i kąpieli w morzu, koniecznie musisz zwiedzić m.in. Szkodrę, położoną nad Jeziorem Szkoderskim oraz Tiranę. W Albanii znajdują się również dwa miejsca wpisane na listę UNESCO, które warto zobaczyć - Berat, zwany miastem tysiąca okien oraz Gjirokastra - miasto srebrnych dachów. Jeśli chociaż raz odwiedzisz Albanię, na pewno będziesz chciała tam wrócić!

Dubrovnik Dubrovnik Rainbow

Chorwacja

Trzeba przyznać, że Chorwacja jest naprawdę niezwykła, chociażby pod względem zróżnicowania kultur. Co ciekawe, to właśnie tam tamtejsza ludność specjalizuje się w uprawie winnic, drzew cytrusowych i gajów oliwnych. Ten piękny kraj znany jest przede wszystkim z malowniczych miast, takich jak: Split, Dubrownik, Zadar i Hvar. Turyści zazwyczaj są wpatrzeni w lazurowe wody Adriatyku oraz turkusowe Jeziora Plitvickie, ale jest jeszcze coś, co wprawia w zachwyt - góry! Do najpiękniejszych i bardzo dobrze zagospodarowanych należy pasmo Velebit ciągnące się wzdłuż zatoki Kvarner. Wspaniałe szczyty oraz piękna panorama na morze i rozsiane po nim wyspy zapiera dech w piersiach!

Węgry Budapeszt Węgry Budapeszt fot. www.shutterstock.com

Węgry

Wycieczka objazdowa na Węgry okaże się świetnym zakończeniem wakacji. Swoją wyprawę zaczniesz od wizyty na kąpielisku Dejem - jednym z najnowszych kąpielisk termalnych na Węgrzech, gdzie znajdziesz baseny, zjeżdżalnie, bar na wodzie oraz kryte kąpielisko jaskiniowe. Będąc na Węgrzech koniecznie musisz zahaczyć o Budapeszt. Zwiedzisz uliczki Wzgórza Zamkowego z Pałacem Królewskim, Bazylikę Św. Stefana, Plac Bohaterów oraz Zamek Vajdahunyad. Nie lada atrakcją będzie największe jezioro Europy Balaton o długości ok. 80 km. Temperatura nie spada tam poniżej 25 stopni! To prawdziwa gratka dla osób lubiących słońce i ciepły klimat. Ciekawym punktem wyprawy będzie fabryka porcelany w Herend, której początek sięga 1826 roku! Rezerwuj termin i zwiedź najpiękniejsze zakątki Węgier!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: