3 europejskie miasta idealne na weekendową wyprawę

Kto powiedział, że weekend jest zbyt krótki na wyjazd poza Polskę? Mamy świetne propozycje, które urozmaicą twój czas wolny. Spędź niezapomniane chwile w Lizbonie, Maladze czy Budapeszcie. Czeka tam na ciebie moc atrakcji - przekonaj się!
Lizbona Lizbona Rainbow

Lizbona / Portugalia

Czy wiesz, że Lizbona jest nazywana "perłą Atlantyku"? Nie bez powodu! Miasto może poszczycić się współczesną, jak i zabytkową architekturą, popularnymi, żółtymi tramwajami oraz wpadającą w ucho muzyką fado. Koniecznie musisz pospacerować wąskimi uliczkami najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamy. Obowiązkowym punktem wycieczki jest również przejażdżka tramwajem nr 28. Wybierz się również do zamku św. Jerzego, z którego możesz podziwiać panoramę całego miasta. Podczas weekendowej wyprawy zdążysz także zahaczyć o dzielnicę Belem z klasztorem Hieronimitów i dzielnicę Oriente, w której znajduje się imponujące oceanarium.

Budapeszt Budapeszt istock

Budapeszt / Węgry

Budapeszt jest bardzo lubiany przez Polaków -  głównie ze względu na ciekawe atrakcje, umiarkowane ceny i łatwy dojazd. Rzeka Dunaj przed 1872 rokiem dzieliła miasto na tak naprawdę trzy: Budę, Obudę i Peszt, które obecnie są dzielnicami Budapesztu. W Budzie możesz podziwiać: Wzgórze Gellerta z zapierającym dech w piersiach widokiem, oraz Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką. Po stronie Pesztu natomiast znajdziesz Parlament, Plac Bohaterów i Bazylikę św. Stefana. Jeśli nadal nie wiesz gdzie spędzić weekend, Budapeszt na tak krótką wyprawę nada się idealnie!

Widok na Malagę Widok na Malagę istock

Malaga / Hiszpania

Weekend w Maladze z pewnością pozwoli ci się odprężyć bez zaprzątania sobie głowy codziennymi obowiązkami. Odpoczynek nad Morzem Alborańskim sprawi mnóstwo przyjemności. Jeśli jednak będziesz miała ochotę pozwiedzać to świetnie, bo w Maladze czeka cię mnóstwo atrakcji. Głównymi zabytkami tego regionu są teatry rzymskie w Rondzie i Maladze, wioska rzymska Rio Verde w Marbelli, a także fortyfikacje Alcazaba i zamek Gibralfaro. Starsza część stolicy obfita jest w klimatyczne restauracje i bary tapas, które zwłaszcza nocą wypełniają się mieszkańcami oraz turystami!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: