Niskobudżetowa wyprawa na Cypr - sprawdź oferty już za 2000 zł!

Jeśli marzy ci się wypoczynek z dala od zgiełku wielkich miast, Cypr jest do tego idealnym miejscem. Mało tego - za wakacje zapłacisz tylko 2000 zł! W ofercie mamy nawet świetną wycieczkę objazdową, która pozwoli ci zwiedzić calutką wyspę. To będą bardzo udane wakacje!
Cypr, Larnaka Cypr, Larnaka fot. Paulina Dudek

Larnaka

Larnaka jest trzecim co do wielkości miastem na Cyprze. Lato jest tam upalne i suche, dlatego warto mieć przy sobie wodę, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem. W mieście rośnie pełno palm i cyprysów, co tworzy bardzo malowniczy krajobraz. Największymi atrakcjami Larnaki jest: Słone Jezioro - wspaniałe miejsce, w którym można spotkać m.in. flamingi oraz podziwiać imponującą grę światła, Muzeum Średniowiecza, które znajduje się w porcie położonym na zachodnim krańcu promenady, kościół Łazarza oraz Okręgowe Muzeum Archeologiczne, zawierające ciekawą kolekcję archeologicznych skarbów odnalezionych w rejonie Larnaki.

Pafos, Cypr Pafos, Cypr fot. LEONID ANDRONOV (istock)

Cypr Północny

Kyrenia znajduje się na północnym wybrzeżu Cypru i jest rozchwytywanym miejscem przez turystów. Nic dziwnego, miasteczko oferuje bardzo wiele, a na dodatek jest świetną bazą wypadową do innych, równie pięknych miejsc na Cyprze. W samej Kyrenii na pewno spodoba ci się Stare Miasto, które jest umiejscowione nad niewielkim portem. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tam muzea, zabytki - m.in bizantyjski zamek św. Hilarona oraz pochodzące z XII wieku opactwo Bellapais z kościołem, który jest świetnym przykładem architektury gotyckiej. Stamtąd również czekają cię niezapomniane widoki - panorama na góry zapiera dech w piersiach.

Limassol / Cypr Limassol / Cypr Fot. Rainbow

Afrodyta i Ty - wycieczka objazdowa

Wycieczka objazdowa to świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na zobaczeniu najpiękniejszych miejsc Cypru. Uwzględniono w niej wyżej wspomniany Cypr Północy oraz Larnakę. Oprócz tych regionów, zwiedzisz mnóstwo miast, które zachwycają architekturą i krajobrazem. Np. Pafos słynie z mozaik, datowanych na okres od III do V - wpisanych na listę UNESCO. Natomiast Limassol jest najważniejszym portem Cypru. Zwiedzisz tam zamek pamiętający ucztę weselną Ryszarda Lwie Serce, a następnie udasz się na spacer po nowej marinie. Następne miasto - Kurion jest obecnie jednym z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych. Zobaczysz tam m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustaliosa z pięknymi mozaikami podłogowymi. Jest co podziwiać!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: