Ocean, zabytki i znakomita kuchnia - zakochaj się w Portugalii!

Słyszałaś o przepięknych kafelkach ceramicznych azulejos? A może chciałabyś się przejechać słynnym tramwajem 28? Te i wiele innych atrakcji czeka cię w malowniczej Portugalii, która przyciąga turystów zabytkami, znakomitą kuchnią, gościnnością, a także błękitnym oceanem. Skorzystaj z wycieczek objazdowych, dzięki którym poznasz najpiękniejsze zakątki tego kraju.
Portugalia / Lizbona Portugalia / Lizbona Rainbow

Portugalia i Galicja

Jak Portugalia, to oczywiście Lizbona, a w niej malownicze uliczki, panorama miasta i piękne zabytki, które stanowią tylko namiastkę atrakcji! Podczas wyprawy zobaczysz także Obidos - "miasto królowych" zaliczane do siedmiu cudów Portugalii, Pontevedre, a także historyczny port La Coruna. W Porto natomiast ujrzysz najwyższą wieżę w mieście, stację Sao Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos oraz katedrę. W programie wycieczki znalazła się również Fatima, a także Nazare - najsłynniejsza portugalska wioska rybacka. Mnóstwo wrażeń zapewni ci panorama wybrzeża, którą będziesz podziwiać z punktu widokowego Sitio. Jest co oglądać!

Lizbona Lizbona Rainbow

Luzytania wczoraj i dziś

Gwarantujemy, że jeśli chociaż raz uda ci się pojechać do Portugalii, natychmiast będziesz chciała do niej wrócić. Następna proponowana przez nas wycieczka objazdowa jest tego doskonałym przykładem! Podczas wyprawy zwiedzisz m.in. Evorę - miasto z kościołem Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, a także akademią jezuicką z pięknymi krużgankami. Następnie wybierzesz się do Porto, gdzie czeka cię rejs statkiem po rzece Douro i wizyta w winiarni. Zobaczysz także Ratusz Miejski oraz Casa do Infante, gdzie urodził się książę Henryk Żeglarz. W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć malowniczej Lizbony. W bogatym programie wycieczki uwzględniono zwiedzanie wieży Belem, klasztoru Hieronimitów, oraz spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony: Baixy,  Alfamy i Expo 98. Mnóstwo wrażeń zapewni ci oceanarium Pavilhao dos Oceanos, które mieści kompleks 5 ogromnych akwariów z fauną i florą morską. Takie widoki tylko w Portugalii.

Porto Porto Fot. Rainbow

Portugalia od deski do deski

Duży atut Portugalii to śródziemnomorski, oceaniczny klimat, więc można ją zwiedzać praktycznie o każdej porze roku. Ostatnią wycieczkę zaczniesz od odkrywania Lizbony. Następnego dnia zobaczysz m.in. Alcobaca z piękną architekturą cysterską. Ale to nie koniec wrażeń! Wspaniała panorama wybrzeża z punktu widokowego Sitio na pewno cię zachwyci. Miasteczko Viana do Castelo uraczy cię krętymi uliczkami i zacisznymi miejscami. Zobaczysz tam główny plac miasta, kamienicę Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Oprócz wcześniej wspomnianych atrakcji, będziesz miała jeszcze okazję zobaczyć: Porto, Fatimę, Sintrę oraz Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Brzmi świetnie!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o:
Komentarze (8)
Ocean, zabytki i znakomita kuchnia - zakochaj się w Portugalii!
Zaloguj się
 • rozal1971

  Oceniono 2 razy 2

  Nieśmiało zauważę, że "historyczny port La Coruna" leży w Hiszpanii.

 • alderamin

  0

  znakomita kuchnia. proponuje pozwiedzać Portugalię, a nie tylko zajrzeć do najpopularniejszych miejsc, to wtedy nigdy o tej kuchni bzdur nie napiszesz. najgorsza kuchnia w europie.

 • fusun1804

  0

  La Coruña leży w Hiszpanii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX