Od Chorwacji po Portugalię - poznaj najpiękniejsze plaże w Europie

Istnieje wiele pięknych miejsc, które przyciągają do siebie zabytkami, przyrodą, wodą lub innymi atrakcjami. Dzisiaj jednak skupimy się na jeden rzeczy, mianowicie plażach. Wybraliśmy 3 miejsca, w których znajdują się najpiękniejsze z nich. I znajdują się w Europie! Sprawdź!
Chorwacja Chorwacja Rainbow

Chorwacja - Zlatni Rat

Nie trzeba nikomu udowadniać, że Chorwacja to bardzo piękny kraj, ale przez jedną z plaż można się jeszcze bardziej utwierdzić w tym przekonaniu! Zlatni Rat - żwirowa plaża znajdująca się na wyspie Brac to prawdziwa perełka europejskich plaż. Z pewnością widziałaś ją na zdjęciach, ponieważ jest to najczęstszy obiekt promujący Chorwację, a to wszystko przez jej unikatowy wygląd. O czym warto wspomnieć to to, iż w zależności od kierunku wiatru i fal, plaża zmienia wygląd. W promieniach słońca, z lotu ptaka, jak sama nazwa wskazuje, przypomina mieniący się złotem róg.

Costa Brava, Hiszpania / fot. Shutterstock Costa Brava, Hiszpania / fot. Shutterstock Costa Brava, Hiszpania / fot. Shutterstock

Hiszpania - Tossa de Mar

Hiszpania, mimo, że posiada mnóstwo pięknych plaż, może poszczycić się głównie jedną z nich, znajdującą się w miejscowości Tossa de Mar na wybrzeżu Costa Brava. Wznoszące się niedaleko plaży mury obronne tworzą wspaniały klimat, a widoki tam zapierają dech w piersiach. Nic dziwnego, że plaża należy do jeden z najpiękniejszych w Europie. Drobny, złoty piasek i prawie, że przeźroczysta woda zachęcają do kąpieli, a gorące słońce aż prosi, żeby skorzystać z całodniowego plażowania.

Algarve / Portugalia Algarve / Portugalia Rainbow

Portugalia - Praia da Marinha

Bez dwóch zdań Portugalia słynie nie z jednej, ale wielu niesamowitych plaż. Jednak tą, która najbardziej przyciąga wzrok (i turystów) jest Praia da Marinha znajdująca się w bardzo popularnej części kraju - Algarve. Zapierające dech w piersiach malownicze klify, złoty piasek i turkusowa woda to piękny krajobraz zapadający w pamięci na bardzo długo. Nic dziwnego, że w tej okolicy powstało tak wiele filmów, a plaża pojawiała się w wielu sesjach fotograficznych. Jeśli szukasz istnego raju na ziemi, to miejsce będzie wprost idealne.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o:
Komentarze (17)
Od Chorwacji po Portugalię - poznaj najpiękniejsze plaże w Europie
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 17 razy 17

  jest mnóstwo piękniejszych plaż w Europie...

  tylko nie ma przy nich hoteli w ofercie reklamodawców

 • bosmak

  Oceniono 4 razy 4

  Zlatni Rat - byłem, wprawdzie w marcu, ale nic szczególnego w tej plaży nie dostrzegłem. Co najwyżej ładnie wygląda w folderach biur podróży, z lotu ptaka. Z poziomu piasku natomiast jest tylko plażą. Z faktu bycia na wąskim cyplu nic raczej nie wynika - równie dobrze można pójść na "zwykłą" plażę, bo raczej nie spodziewam się, żeby ktokolwiek miał potrzebę przenoszenia się z lewej strony cypla na prawą... chociaż kto wie?

 • js08836

  Oceniono 3 razy 3

  Proszę was. Nie wierzcie reklamowym folderom. Większość z nich, to zdjęcie zmanipulowane. Prawdę o danym miejscu powiedzą znajomi, którzy tam byli. Oni zastąpią kłamliwe foldery. Plaża w realu ni wygląda tak jak na zdjęciu. Otocznie Hotelu nie wygląda tak jak, jest w istocie. Poszukajcie zdjęć innych niż z folderów reklamowych biur podróży, albo poszukajcie w Google Earth i jeśli to możliwe wejdźcie na pozom ulicy. Ten Złoty róg w Chorwacji widziałem z innej perspektywy, nie bylibyście zachwyceni. A słynna plaża Copacabana w realu ? Brud, śmieci , ogólny s..... . Szkoda, że nie można publikować zdjęć .......

 • falcon_765

  Oceniono 5 razy 3

  Artykuł chyba od lat nie zmieniony tylko powtarzający sie co rok.
  Praia da Marinha - Połowę plaży zasypały skały w 2018 roku, już nie jest tak pięknie bo podwójny most skalny jest nie widoczny. W algarwe są inne lepsze plaże niż ta.

 • sotogrande

  Oceniono 2 razy 2

  Zapraszam na google aby zobaczyc jak wyglada praia de marinha.. Autor cos pomylil ;_)

 • komercyjny02

  Oceniono 2 razy 2

  Najpiękniejsza jaką widziałem jest plaża z równiutkim złoto-białym piaskiem i krystalicznie przejrzystą turkusową wodą w mieście FAMAGUSTA na Cyprze.

  Niestety, znajduje się ona na terytorium nie uznawanej Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Tuż obok plaży - zdewastowane budynki hoteli nie przyjmujących gości od czasu tureckiej inwazji wojskowej w 1974 roku. Fotografowanie tych budynków - surowo wzbronione!

 • lm648

  Oceniono 1 raz 1

  ..... obiekty dla suwerena w sam raz :) ..... więc nie dziwcie się, że tam zawsze są tłumy a atrakcje turystyczne wątpliwe i słone finansowo ..... dlatego tam nigdy nie jadę, jednak wolę zadooopia :) )))

 • takito.ataki

  Oceniono 1 raz 1

  po pierwsze: plaże walijskie właszcza Rhossili Bay
  Po drugie: adriatyckie plaże włoskie np: San Benedetto del Tronto

 • rumpa

  Oceniono 1 raz 1

  Zlatni Rat????? LOL!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX