Najpiękniejsze ogrody botaniczne Europy - raj dla miłośników zieleni i imponujących kwiatów

Jesteś miłośnikiem przyrody i marzy ci się wycieczka do pięknych ogrodów botanicznych? W Europie są 3 najbardziej warte uwagi, które przedstawimy ci poniżej. Jeden z nich znajduje się w Pradze - to jak rzut beretem!
Madera Madera Itaka

Funchal - Madera

Madera sama w sobie jest jak jeden wielki ogród botaniczny. Jednak najsłynniejszym z ogrodów jest ten, który znajduje się tuż przy stolicy wyspy - Funchal. Podzielony jest na pięć sekcji, w tym jedną, która ma bardzo mało wspólnego z roślinami, ponieważ jest to Park Papug, w którym zgromadzono ponad 300 gatunków tych barwnych ptaków! W pozostałych częściach można podziwiać m.in. roślinność z Madery, gaj zadrzewiony roślinami pochodzącymi z rejonów tropikalnych oraz Himalajów, sukulenty z Południowej Afryki, ogród tropikalny z mnóstwem drzew awokado oraz mango. To idealne miejsce do wypoczynku i wyciszenia. Nie tylko fani roślin poczują się tam jak w raju. Mało tego! Niedaleko tego ogrodu znajduje się następny - Monte Palace Tropical Garden. Tam również warto zajrzeć.

Praga Praga Fot. Pixabay

Czechy - Praga

Kto by pomyślał, że tak blisko nas może znajdować się jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych Europy. Ogród znajduje się w dzielnicy Troja, a powstał już w 1969 roku. Podzielony jest na dwie części. Północna jest niestety niedostępna dla zwiedzających przez większą część roku. Jednak południowa część wraz ze szklarnią "Fata Morgana" i ścieżką edukacyjną zapewni należytą liczbę atrakcji. W szklarni zgromadzono jedną z najlepszych w Europie kolekcji roślin tropikalnych i subtropikalnych. Wydzielono w niej trzy strefy z różną temperaturą i wilgotnością. W części pierwszej można zobaczyć sukulenty z Madagaskaru, Afryki oraz Meksyku. W tropikach natomiast znajdują się rośliny z deszczowych lasów Ameryki Południowej, Australii i Oceanii, Afryki oraz Azji. Ostatnia część zawiera rośliny z wysokich gór Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Trzeba przyznać, że jest co oglądać.

Kew Gardens Kew Gardens Fot. Rainbow

Kew - Wielka Brytania

Królewskie Ogrody Botaniczne w podlondyńskim Kew zostały już w 2003 roku wpisane na listę UNESCO. Kolekcja roślin liczy aż 7 milionów okazów! Jednak nie tylko rośliny sprawiają, iż miejsce to jest tak magiczne. Spacer ponad wierzchołkami drzew umożliwia wysoki na 18 i długi na 200 metrów chodnik - emocje i wspaniałe widoki gwarantowane. Miejsca, które szczególnie warto odwiedzić to zdecydowanie palmiarnia, specjalnie zaprojektowany budynek z roślinami alpejskimi, a także konserwatorium Księżnej Walii z dziesięcioma strefami klimatycznymi - od pustyni, aż po tropiki. Na terenie ogrodów znajduje się również piękny budynek z roślinami z klimatu umiarkowanego, oraz oddzielny z oczkami wodnymi, w których pływa wiele gatunków lilii wodnych - w tym Wiktorii Królewskiej, których liście mają średnicę do 4 metrów!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Więcej o: