Norweskie fiordy w sam raz na udany urlop! Sprawdź rejsy, które zapewnią ci mnóstwo atrakcji

Szukasz dużej dawki emocji i niezapomnianych wrażeń? Już teraz zarezerwuj termin i wybierz się na rejs po norweskich fiordach! Gwarantujemy świetną zabawę i mnóstwo bajkowych widoków, których nie zobaczysz nigdzie indziej.
Norweskie fiordy Norweskie fiordy Rainbow

Plenery Skandynawii

Wybrany przez nas rejs zacznie się w Kopenhadze, mieście słynącym z pięknego położenia nad cieśniną Sund, wielokulturowości i olbrzymiej liczby rowerów. Warto tam zobaczyć Slotsholmen, gdzie znajduje się m.in. zamek Christianborg, pałac królewski Amalienborg, fontanna bogini Gefion oraz XVIII-wieczna dzielnica portowa Nyhavn. Po zwiedzaniu czeka cię cały dzień na morzu - na statku możesz skorzystać z basenu, jaccuzi lub odwiedzić znajdujące się tam sklepy. Podczas rejsu zwiedzisz również Hellesylt, Drogę Orłów oraz Bergen. Równie pięknym miejscem jest Stavanger, gdzie podziwiać można nadmorskie klify i fiordy oraz najbardziej znany w Norwegii punkt widokowy Preikestolen - wysoki na ponad 600 m granitowy klif. Zobaczysz również Göteborg - drugie co do wielkości miasto Szwecji. Moc wrażeń masz jak w banku.

Norweskie fiordy Norweskie fiordy Rainbow

Śladami Wikingów

Jeszcze więcej atrakcji zapewni ci następny rejs o nazwie ,,Śladami Wikingów". Pierwszy dzień wyprawy zaczniesz od Oslo, do którego dostaniesz się nadmorską autostradą, ciągnącą się wzdłuż szwedzkiego wybrzeża, w kierunku mostu w Svinesund. Po zwiedzaniu czeka cię przeprawa w kierunku Bergen. Droga prowadzi przez malownicze krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda, gdzie zobaczysz m.in. słynny wodospad Voringsfossen. Po dotarciu na miejsce, czeka cię zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Ale na tym nie koniec atrakcji! W bogatym programie wycieczki uwzględniono również miasteczko Geiranger, słynną Drogę Orłów, a także Drogę Trolli. Gwarantujemy, że ta wycieczka na długo pozostanie w twojej pamięci.

Geirangerfjord Geirangerfjord Fot. Rainbow

Droga Atlantycka

Trzecia, ostatnia proponowana przez nas wyprawa zaczyna się od zwiedzania stolicy Norwegii, gdzie zobaczysz m.in. Park Frogner, Pałac Królewski, Storting, a także Muzeum Statku Fram. Następnego dnia czeka cię przejazd pod skocznie narciarskie w Lillehammer oraz przeprawa przez górską dolinę Gudbrandsdalen, prowadzącą do miasteczka Dombas. Podczas wycieczki nie może cię również ominąć przejazd podmorskim tunelem Atlanterhavstunnelen, łączącym Kristiansund z wyspą Aver?y, oraz słynna Droga Atlantycka, która biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą kolejne niewielkie wyspy. W bogatym programie wycieczki uwzględniono także trasę widokową wzdłuż wybrzeża Innvikfjordu, wycieczkę pod jeden z jęzorów lodowca, przeprawę
przez najdłuższy fjord w Norwegii - Sognefjord oraz wiele innych atrakcji. Ta wycieczka z pewnością spełni twoje oczekiwania!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: