Najpiękniejsze afrykańskie wyspy - Zanzibar, Nosy Be, Djerba! Ciekawe oferty

Afrykańskie wyspy to idealne miejsca na wakacyjny wypoczynek na pięknych plażach wśród egzotycznej roślinności. Na Zanzibarze, madagaskarskiej Nosy Be i tunezyjskiej Djerbie zobaczymy zabytki architektury wielu różnych kultur a także dzikie zwierzęta. Sprawdź, co jeszcze zaoferować mogą te wyspy.
Zanzibar Zanzibar fot. Itaka

Zanzibar - kolorowa wyspa Przypraw

Zanzibar to zarówno nazwa archipelagu, jak i wyspy i jej stolicy. Wyspa Zanzibar to wspaniałe miejsce, gdzie można  zetknąć się z afrykańską kulturą, popodziwiać piękne widoki, a także odpocząć na piaszczystej plaży nad Oceanem Indyjskim. Można tu zaobserwować ciekawe zjawiska przyrodnicze - m.in. przypływy i odpływy oceanu, który cofa się nawet o kilkanaście metrów. Zadowoleni będą miłośnicy sportów wodnych - są tu świetne warunki m.in. do windsurfingu i nurkowania wśród pięknych raf koralowych. Lubisz dzikie zwierzęta? Na Zanzibarze warto odwiedzić m.in. Prison Island, gdzie mieszkają duże żółwie aldabr. Wiele gatunków zwierząt można podziwiać także w Parku Narodowym Jozani. Atrakcyjna turystycznie jest stolica Zanzibaru. W staromiejskiej części miasta - Stone Town - znajdziemy niesamowite budynki w różnych stylach. O ich wyjątkowości świadczy obecność na liście UNESCO. 

Madagaskar, Nosy Be Madagaskar, Nosy Be fot. Itaka

Nosy Be - doskonały kierunek na romantyczny wypoczynek

Nosy Be to jedna z madagaskarskich wysp, która zachwyca tropikalnymi plażami i niezwykłą przyrodą. To wspaniały kierunek, jeśli chcesz wyjechać ze swoją drugą połówką na udane wakacje. Możecie wspaniale spędzić czas np. podróżując do pobliskiej Nosy Komba, czyli Wyspy Lemurów, gdzie spotkać można te niezwykłe zwierzęta. Na Nosy Be znajdziesz wiele doskonale wyposażonych hoteli - w niektórych czekają na gości baseny infinity, centrum spa, a także wspaniałe ogrody z tropikalną roślinnością. Podróż na Nosy Be także świetna okazja do wspólnego delektowania się egzotycznymi alkoholami - lokalnym rumem z trzciny cukrowej, winem palmowym lub likierem z liczi.

Tunezja, Djerba Tunezja, Djerba fot. Itaka

Tunezyjska Djerba - piękna architektura, plaże i dzika przyroda

Djerba to wspaniała tunezyjska wyspa, idealna dla miłośników plażowania. Można się tu zrelaksować na pięknych, piaszczystych plażach oraz popływać w spokojnym, ciepłym morzu. Tradycyjna niska architektura w biało-niebieskiej kolorystyce nadaje temu miejscu ciekawy klimat. Na Djerbie mamy także możliwość zwiedzenia historycznych miejsc, m.in. ruin Meninx, a także ciekawych kulturowo Hara Kebira i Hara Sghira. W jednej tamtejszych synagog znajduje się jedna z najstarszych Tor na świecie. Ciekawe wrażenia czekają na turystów również na Wyspie Różowych Flamingów, gdzie podziwiać można nie tylko ptaki, ale także... krokodyle na ich farmie. Wielbiciele aktywnego spędzania czasu i różnorodnych sportów znajdą na Djerbie wyśmienite warunki do ich uprawiania.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.