Hiszpania i Portugalia - wspaniałe kierunki do zwiedzania i na odpoczynek

Hiszpania i Portugalia to jedne z uwielbianych kierunków na letnie wczasy. Nie tylko skrywają w sobie wiele zabytków różnych kultur, ale także są pełne pięknej przyrody. To świetne miejsca zarówno dla zwolenników aktywnego zwiedzania, jak i wypoczynku i sportowych aktywności.
Hiszpania, Kadyks Hiszpania, Kadyks fot. shutterstock.com

Południowa Hiszpania : niezwykła Andaluzja - góry i ciekawe miasta

Andaluzja to malowniczy górzysty region w którym zobaczymy ciekawą architekturę jak i poznamy wyjątkową kulturę Hiszpanii. Miłośnicy przyrody, a szczególnie górskich szczytów na pewno zachwycą się łańcuchem Sierra Nevada. W miejscowościach Andaluzji zobaczymy  wpływy wielu kultur. Szczególnie warto zobaczyć Kordobę, dawną stolicę Kalifatu, a także Sewillę, największe miasto regionu z pięknym placem Plaza de Espana. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także zwiedzanie Kadyksu, określanego jako "mała Hawana". To wyjątkowe miasto położone jest na półwyspie, a podczas wycieczki można będzie je podziwiać także z wysokiej wieży Torre Tavira. Zobaczyć można m.in. piękny port, nadmorskie aleje, plażę, a także urokliwą starówkę. Będąc tam nie można by ominąć brytyjskiego Gibraltaru, który również kryje ciekawe atrakcje.

Portugalia, Obidos Portugalia, Obidos fot. shutterstock.com

Portugalia i galicyjska Hiszpania

Wycieczka daje możliwość poznania urokliwej i modnej obecnie Portugalii jak i galicyjskiej części Hiszpanii. Stolica Lizbony to wiele atrakcji, m.in. urokliwy zamek św. Jerzego oraz niezwykła dzielnica Belem m.in. z perłą architektury - klasztorem Hieronimitów. Wiele wrażeń czeka na nas także w urokliwym mieście Obidos, a także Batalha z niezwykłym klasztorem. Inną stolicą, tym razem północnej Portugalii jest Porto - uczestnicy nie tylko pospacerują po tym ciekawym mieście, ale także będą mieli okazję odwiedzić winiarnię jak i spróbować wina. Galicyjska Hiszpania to także ciekawe miejsca. Będąc tu nie można ominąć najważniejszego miejsca regionu, czyli Santiago de Compostela, miasta znanego jako cel pielgrzymki do grobu św. Jakuba. 

Hiszpania Hiszpania fot. Rainbow

Hiszpania: Costa Brava dla rodzin z dziećmi i aktywnych sportowo

Costa Brava to jedno z najczęściej odwiedzanych wybrzeży. Piękne plaże, ciekawa przyroda i pobliska Barcelona corocznie przyciągają turystów. Jednym z najbardziej znanych kurortów jest Lloret de Mar. Jeśli chcemy wyjechać razem z dziećmi to jednym z miejsc, które warto wziąć pod uwagę jest wyjątkowy hotel Evenia Olympic Park. Jego główną atrakcją jest niezwykły basen w którym dzieci mogą poczuć się jak na prawdziwym morzu ze statkami i dzikimi zwierzętami. Dodatkowo na dzieci czeka bogaty program animacyjny, również w języku polskim. To także dobry wybór dla aktywnych sportowo dorosłych, bo na ogromnym terenie czeka na gości bardzo rozbudowana infrastruktura sportowa, a także kompleks SPA. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.