Wakacje marzeń już od 2000 zł! Na Maderze, Costa del Sol czy Wyspach Zielonego Przylądka czeka cię mnóstwo atrakcji

Wakacje za granicą wcale nie muszą być drogie. Idealnym dowodem na to są wycieczki już za 2000 zł na Maderę, Costa del Sol, a nawet Wyspy Zielonego Przylądka. Zafunduj sobie wyprawę o jakiej nawet nie marzyłaś. Emocje gwarantowane!
Madera Madera Itaka

Madera

Madera nie bez powodu zwana jest ,,wyspą wiecznej wiosny". Zawdzięcza to łagodnemu klimatowi, bujnej roślinności i malowniczym krajobrazom. To właśnie głównie dzięki bogatej historii, zapierającym dech w piersiach widokom oraz wspaniałej kuchni co roku odwiedza wyspę wielu turystów z całego świata. To właśnie na Maderze znajdziesz jeden z najwyższych i najpiękniejszych klifów Europy - Cabo Girao. Warto również wspomnieć o występujących tam lasach pierwotnych, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Madera to miejsce nie tylko dla plażowiczów, ale także dla osób, które chcą spędzić urlop aktywnie. Jeśli szukasz miejsca idealnego na tegoroczne wakacje, Madera stoi otworem!

Costa del Sol Costa del Sol Fot. Itaka

Costa del Sol

Costa del Sol to przede wszystkim gorące plaże, ale pamiętaj, że to nie jedyna atrakcja w tym słonecznym regionie Hiszpanii. Warto poświęcić czas na zwiedzanie miast słynących z pięknych zabytków: Malagi, Granady, czy Sewilli. Jeśli jednak spacer po uliczkach miast nie jest tym, co lubisz najbardziej, zatrzymaj się w jednym z nadmorskich kurortów - będziesz zachwycona! Jeśli lubisz spędzać urlop dosyć aktywnie, Costa del Sol zapewni ci mnóstwo atrakcji. Należą do nich różne sporty wodne lub mniej ekstremalne, takie jak golf czy tenis. Hiszpania to miejsce pełne słońca i malowniczych krajobrazów - jeśli już raz tam pojedziesz, na pewno będziesz chciała wrócić!

Wyspy Zielonego Przylądka Wyspy Zielonego Przylądka fot. Itaka

Wyspy Zielonego Przylądka

To właśnie na Wyspach Zielonego Przylądka, w otoczeniu błękitnego oceanu oraz egzotycznych krajobrazów, można odpocząć od codziennego zgiełku, a także skosztować wspaniałości lokalnej kuchni. Jeśli już zdecydujesz się tam wybrać, koniecznie musisz zobaczyć wyspę Sao Vicente znaną głównie z kraterów, które tworzą jej wyjątkowy charakter. Jej stolica Mindelo leży nad przepiękną zatoką. Następne miejsce to Boa Vista, na której znajduje się mnóstwo wspaniałych, piaszczystych plaż i wydm, gdzie możesz spotkać żółwie morskie. Najczęściej odwiedzaną wyspą jest jednak Sal, która może poszczycić się aż 350 dniami pełnymi słońca oraz piaszczystymi plażami! To prawdziwa frajda dla miłośników leżakowania, a także sportów wodnych, do których jak najbardziej zachęcają warunki pogodowe.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: