Odkryj uroki Europy Północnej - Skandynawia i Islandia są warte odwiedzenia!

Chcesz zobaczyć fascynującą przyrodę? Niezapomniane widoki i ciekawe zjawiska natury są na wyciągnięcie ręki, bo już w Skandynawii, a także trochę dalej, na Islandii. Sprawdź szczegóły wycieczek do tych wyjątkowych miejsc. Bardzo dobre oferty Last Minute!
Norwegia Norwegia fot. Shutterstock

Niezwykła Skandynawia - fiordy i wioska św. Mikołaja

Jeśli myślisz o wakacjach nietuzinkowych, podczas których zobaczysz twory przyrody, jakich nie spotkasz nigdzie indziej to dobrym wyborem może być Skandynawia. Oprócz niesamowitych, słynnych fiordów i innych cudów natury, można tu zwiedzić skandynawskie miasta z ciekawą architekturą i zabytkami. Pierwszym punktem programu jest Dania z królewską, majestatyczną Kopenhagą. Następnie na uczestników czeka wiele atrakcji w Norwegii - znajdą tu coś dla siebie m.in. zarówno fani ciekawej sztuki (Park Frogner z rzeźbami), kibice skoków narciarskich (Trondheim, skocznia w Holmenkollen, Lillehammer), ale przede wszystkim miłośnicy przyrody. To w Norwegii można podziwiać najpiękniejsze fiordy, malownicze jeziora, górskie krajobrazy, a także ciekawe zjawiska. W Finlandii wielką atrakcją jest niewątpliwie możliwość spotkania św. Mikołaja w jego wiosce, co spodoba się osobom w każdym wieku! Na koniec wycieczki uczestników czeka ciekawy pobyt w szwedzkim Sztokholmie.

Norwegia, Geirangerfjord Norwegia, Geirangerfjord fot. shutterstock.com

Norwegia - zdumiewająca przyroda w skandynawskim stylu

Osoby, które dogłębnie chcą poznać Norwegię mogą wybrać się na wycieczkę tylko po tym kraju. To państwo jest tego zdecydowanie warte! Wycieczka przebiegać będzie najpiękniejszymi trasami Norwegii. Pierwszy punkt to Oslo, czyli tegoroczna Zielona Stolica Europy, z imponującymi budynkami oraz miejscami pełnymi sztuki. Na uczestników czeka też przejazd wyjątkową trasą widokową - Drogą Atlantycką, a także równie niesamowitą, z zapierającymi dech w piersiach widokami Drogą Trolli. Niezapomnianym przeżyciem będzie na pewno rejs widokowy podczas którego zobaczyć można najsłynniejszy fiord - Geirangerfjord, a także wysokie wodospady. Piękno Norwegii w całej okazałości można podziwiać z punktu widokowego Dalsnibba. Nie można również ominąć pięknego miasta Bergen!

Islandia, Godafoss Islandia, Godafoss fot. shutterstock.com

Islandia - najbardziej magiczna wyspa Europy

Chcesz odwiedzić najbardziej bajeczne wyspiarskie państwo Europy? Zdecydowanie powinieneś rozważyć wyjazd na Islandię. To kraina niesamowitych tworów i zjawisk przyrody. Wizyta w obszarze geotermalnym daje możliwość zobaczenia na własne oczy momentu wybuchu gejzera, a także stąpania po ziemi na styku płyt tektonicznych. Islandia to także raj dla miłośników wodospadów. Jednym z najbardziej imponujących jest tzw. "złoty wodospad" - Gullfoss, ale warto zobaczyć też słynny Seljalandsfoss, a także tzw."Wodospad Bogów". Na uczestników czeka również podziwianie m.in. pięknych jezior, spektakularnych fiordów, wysokich gór lodowych. Islandia to również urokliwe miasteczka położone na malowniczych terenach, takie jak Seydisfjördur znane z filmu "Sekretne życie Waltera Mitty", a także pełen atrakcji Reykjavik.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.