Imponujące zabytki, pustynne krajobrazy i zadziwiający, podwodny świat - poznaj Egipt!

Egipt co roku odwiedza mnóstwo turystów z całego świata. To jeden z tych krajów, który przyciąga do siebie nie tylko starożytnymi zabytkami, ale i pustynnym krajobrazem, a także lazurową wodą, kryjącą przepiękny podwodny świat. Skorzystaj ze świetnych wycieczek objazdowych, które umożliwią ci zobaczenie jak największej ilości najbardziej rozchwytywanych miejsc w Egipcie. Mamy aż 3 propozycje!
Egipt Egipt fot. shutterstock.com

Egipt - wzdłuż Nilu

Na własną rękę bardzo ciężko byłoby zorganizować wycieczkę, podczas której uwzględniłoby się wszystkie najważniejsze miejsca Egiptu. Na szczęście biura podróży przychodzą z pomocą, organizując naprawdę świetne wycieczki objazdowe, które zachwycają bogatym programem. Podczas tej wyprawy będziesz miała okazję zwiedzić Kair, w tym Muzeum Egipskie, Cytadelę Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukattanu w dzielnicy śmierci. Czeka cię również wizyta w Sakkarze oraz Gizie, gdzie na własne oczy ujrzysz sławne piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatycznego Sfinksa. Jeden dzień przeznaczony jest na samodzielne zwiedzanie Kairu lub dla chętnych - wycieczkę do Aleksandrii. Osoby chętne do przedłużenia swojego urlopu, mogą skorzystać z 5-dniowego wypoczynku w Hurgandzie.

Wadi Rum Wadi Rum Rainbow

Egipt - Potęga Południa

Następna z proponowanych przez nas wycieczek objazdowych zapowiada się równie znakomicie co poprzednia. Czeka cię zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb zwanych "miastem o stu bramach". Następnie odwiedzisz sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Osoby poszukujące jeszcze większych wrażeń będą miały możliwość lotu balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Równie ciekawym punktem wycieczki jest przeprawa przez śluzę na Nilu, a następnie rejs do Kom Ombo, gdzie zobaczysz zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi, wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Nawet miłośnicy przyrody znajdą coś dla siebie. Ogrody Kitchener'a to botaniczna wyspa, na której zgromadzono najbujniejsze i najbarwniejsze okazy flory północnej Afryki.

Egipt Egipt Rainbow

Egipt, Jordania, Izrael - bliskowschodni tercet

Co powiesz na zwiedzanie nie tylko Egiptu, ale także Jordanii oraz Izraela? Pierwszym punktem na trasie jest jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie - pustynia Wadi Ram. To niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych Beduinów. Następnego dnia zobaczysz m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Niezapomnianych wrażeń doświadczysz podziwiając panoramę doliny Jordanu (w tym rzymski teatr oraz starożytną filharmonię) i Ziemi Świętej z Góry Nebo. Podczas wycieczki czeka cię również rejs po Jeziorze Galilejskim, a następnie wizyta w Nazarecie, Cezarei Nadmorskiej, Tel Avivie oraz Betlejem. Ale to nie wszystko! 6 i 7 dnia zwiedzisz m.in. Jerozolimę oraz Masadę.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: