Wypoczynek nad turkusową wodą - superoferty na Cypr, do Tunezji i na wyspę Kos!

Szukasz pięknych miejsc na plażowanie, a zarazem masz ochotę obejrzeć ciekawe zabytki, spędzić czas aktywnie, lubisz też nocne życie miast? Grecka wyspa Kos, a także Cypr i Tunezja to miejsca zapewniające wszystkie te atrakcje! Zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający wczasowicze.
Kos, Grecja Kos, Grecja Fot. Shutterstock

Malownicza grecka wyspa Kos - wspaniała plaża i ciekawe zabytki

Greckie wyspy znane są z pięknych widoków, piaszczystych plaż i turkusowej wody. Jedną z nich jest mała wyspa Kos, która już w starożytności była ostoją dla kuracjuszy. Obecnie turystów zachwycają świetnie warunki do plażowania, piękna pogoda, wyspiarski klimat, a także inne atrakcje. Osoby aktywne mają tutaj wyśmienite warunki do uprawiania różnorodnych sportów, takich jak: wspinaczka górska, jazda konna, jazda na rowerze czy  sporty wodne. Wiele atrakcji znajdą także wielbiciele zabytków - można zobaczyć tutaj m.in. ruiny świątyni Asklepiosa, różnorodną architekturę miasta Kos, muzea i średniowieczny zamek. Osoby lubiące nocne miejskie życie mogą dobrze się bawić w miastach i turystycznych wioskach, gdzie jest wiele restauracji i knajp. Wyspa Kos oferuje wiele hoteli all inclusive, o wysokim standardzie, także przyjaznych i komfortowych dla rodzin z dziećmi. 

Cypr Cypr Rainbow

Cypr - wyspiarskie państwo z plażami nad nieskazitelną wodą

Cypr to wyspiarskie państwo z urzekającymi widokami i niezwykle bogatą historią. Do dziś oprócz wspaniałego wypoczynku pod palmami nad turkusową wodą, można tu zobaczyć również wiele ciekawych zabytków, szczególnie w mieście Pafos, które wpisane jest na listę UNESCO. Miłośnicy plażowania mogą wybierać tu spośród aż 20 plaż, a niektóre z nich mają certyfikat Błękitnej Flagi co stanowi gwarancję czystości wody na najwyższym poziomie. Warto wybrać się także do pobliskiego Limassol położonego nad urokliwą zatoką i otoczonego winnicami. Wiele atrakcji znajdzie się także dla miłośników staromiejskich klimatów, sportów wodnych i nocnego życia.  Na Cyprze jest wiele hoteli all inclusive z atrakcjami dla całych rodzin, z ładnymi kompleksami basenów i tarasami słonecznymi idealnymi do relaksu.

Tunezja plaża Tunezja plaża fot. www.shutterstock.com

Tunezja - orientalne medyny i różnorodny wypoczynek

Tunezja ma wiele ośrodków turystycznych i w każdym z nich znaleźć można coś charakterystycznego i unikalnego. Najstarszym i zarazem największym jest Hammamet leżący na półwyspie Cap Bon. Zachwycają tutaj piękne plaże, orientalne medyny, a także m.in. rzymskie i bizantyjskie ruiny. Innym znanym miejscem uwielbianym przez turystów jest tunezyjska wyspa Djerba. Nadaje się doskonale na wypoczynek z dziećmi, bo morze jest płytkie i niemalże pozbawione fal. Oprócz ciekawych ruin Meninx z VIII w. p.n.e., świetną atrakcją jest także Wyspa Różowych Flamingów. Warto zapoznać się z ofertą hotelową kurortu Monastir - z bogatą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, miejscami do relaksacyjnych terapii i wieloma zabytkami. Dla osób uwielbiających wielkomiejskie klimaty najlepszym wyborem może okazać się miasto Sousse leżące nad morzem i słynne z pięknych gajów oliwnych.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu