Niezwykłe wycieczki do Włoch - wspaniałe zabytki, wielka sztuka i piękna przyroda

Włochy to uwielbiane miejsce turystów. Nic dziwnego! Oferują niesamowite przeżycia dla wielbicieli zabytków, koneserów sztuki, a także miłośników cudnej przyrody - skał, jaskiń, zatok i pięknych wybrzeży. Rzym, Florencja, Sardynia i a także Korsyka czekają! Sprawdź oferty wyjątkowych wycieczek do Włoch!
Włochy, Rzym Włochy, Rzym fot. shutterstock.com

Odlotowe stolice Włoch, Watykan i wyspa Capri

Włochy to jeden z najciekawszych krajów w Europie wartych zwiedzania, niezwykle różnorodny i klimatyczny. Stolica, czyli Rzym, to miasto, które koniecznie trzeba zobaczyć. Można poczuć tu klimat czasów starożytnych, zwłaszcza zwiedzając Koloseum i Forum Romanum, a także przenieść się w okres baroku, podziwiając m.in. Fontannę Czterech Rzek na Piazza Navona. Wyjątkowo poczujemy się także w Watykanie, gdzie warto odwiedzić Muzea Watykańskie oraz oczywiście zobaczyć dzieło tytanicznej pracy Michała Anioła - freski w Kaplicy Sykstyńskiej. Będąc na południu Włoch nie można ominąć klimatycznego Neapolu ze zjawiskowymi kościołami i gwarnymi ulicami. To także gratka dla miłośników pizzy, którzy będą tam mogli zasmakować prawdziwej pizzy włoskiej! Ta wycieczka zapewnia wiele innych atrakcji m.in. oglądanie Wezuwiusza i wyspy Capri.

Włochy, Florencja Włochy, Florencja fot, shutterstock.com

Dwa niezwykłe miasta sztuki - Florencja i Mediolan

Uwielbiasz sztukę i marzysz, aby poznać miejsca gdzie tworzyli najwięksi artyści renesansu? W takim razie Twoim kierunkiem numer jeden zdecydowanie powinna być Florencja. To w końcu tutaj tworzyli słynni Michał Anioł, Leonardo da Vinci i Rafael. Na pewno dla wielbicieli tego pierwszego niezwykłym przeżyciem będzie zobaczenie na żywo wzruszającej Piety w Muzeum Katedralnym oraz nagrobków Medyceuszy w Kaplicach Medyceuszy. Florencja to także m.in. wspaniałe pałace i obiekty sakralne, a także niezwykłe muzea. Nie mniejsze atrakcje czekają na nas w Mediolanie! Jednym z interesujących miejsc jest Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci z imponującymi eksponatami. Warto też pospacerować po dwóch niezwykłych dzielnicach: architektonicznej Porta Nuova i artystycznej Brera!

Sardynia/ Fot. Shutterstock Sardynia/ Fot. Shutterstock Sardynia/ Fot. Shutterstock

Wyjątkowe wyspy - Sardynia i Korsyka

Masz ochotę poznać piękną przyrodę i zachwycić się malowniczymi krajobrazami? W takim razie Korsyka i Sardynia to dwie wyspy, które na pewno Cię nie rozczarują. Na Korsyce, francuskiej wyspie, warto wybrać się do miasta Bonifacio, które położone jest na wapiennych klifach. Pobliska włoska Sardynia to także piękno skalistych wzgórz i zatok oraz niezwykłych tworów przyrody. Najlepszym przykładem jest symbol miasta Castelsardo - Roccia dell'Elefante, czyli skała przypominająca słonia. Miłośnicy górskich i dzikich terenów na pewno zachwycą się surowymi krajobrazami Barbagii, a także wpisanym na listę UNESCO kompleksem kamiennych wież Su Nuraxi - dziedzictwem Nuragów w Barumini. Podczas wycieczki znajdzie się także czas na odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody. Najlepsze do tego miejsca to m.in  Półwysep Synis, a także Szmaragdowe Wybrzeże. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.