Weekend na Krecie, Zakynthos, a może Korfu? Ceny już od 1300 zł!

Spontaniczny, weekendowy wypad na jedną z greckich wysp? Czemu nie! Tym bardziej, że ceny są naprawdę kuszące. Już za 1300 zł możesz spędzić niezapomniany czas na Korfu, Krecie czy wyspie Zakynthos. To świetna propozycja dla osób, którym nie zostało dużo urlopu. Sprawdź!
Kreta Kreta Fot. Rainbow

Kreta

Kreta to bezsprzecznie największa wyspa grecka, którą co roku odwiedza mnóstwo turystów. Kompleksy pałacowe w Knossos i Fajstos przypominają o dawnej świetności wyspy i wzbudzają zachwyt swoją misterną architekturą. Popularne kurorty oferują - oprócz malowniczych krajobrazów mnóstwo atrakcji, które zadowalają turystów. A mowa oczywiście o najróżniejszych aktywnościach wodnych, o których nie można nie wspomnieć. Skutery i narty wodne, nurkowanie, żeglowanie to tylko namiastka ekstremalnych przygód na Krecie. Miłośnicy pieszych wycieczek z pewnością ucieszą się na myśl o udaniu się do Kreteńskiego Parku Narodowego, w którym to można podziwiać najdłuższy w Europie wąwóz Samaria.

Zatoka Wraku na wyspie Zakynthos Zatoka Wraku na wyspie Zakynthos Shutterstock

Zakynthos

To właśnie na wyspie Zakynthos znajduje się malownicza zatoka Laganas z najdłuższą i najbardziej piaszczystą plażą Morza Śródziemnego. To także tam można podziwiać gaje oliwne, winnice, sady cytrusowe i lasy sosnowe. Ale to nadal nie wszystko! Prawdziwą gratką dla plażowiczów są plaże, które nie tylko zachęcają do wylegiwania się na słońcu, ale również do uprawiania rozmaitych sportów wodnych, takich jak: windsurfing, narty wodne i pływanie kajakiem. Wyspa posiada również centra nurkowe w Laganas i Kalamaki, które nauczą cię tego sportu od podstaw i zorganizują nawet profesjonalną wyprawę. Na wyspie Zakynthos nie ma czasu na nudę.

Skały Canal D'Amour w Sidari na Korfu Skały Canal D'Amour w Sidari na Korfu Shutterstock

Korfu

Chcesz spędzić weekend bardzo aktywnie? W takim razie Korfu jest w sam raz dla ciebie. Wspaniałe plaże zachęcają do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Windsurfing, wyprawy kajakowe, narty wodne, nurkowanie, a nawet loty na spadochronie za motorówką to tylko namiastka tego, co cię czeka. Na wyspie w miejscowości Agios Ioannis znajduje się  aquapark. Stolica również zapewni ci mnóstwo rozrywki. Zarezerwuj trochę czasu na golfa lub tenis, a nie będziesz żałować. A to wszystko odbywać się będzie w towarzystwie wspaniałych widoków i niepowtarzalnych uroków przyrody. Zapowiada się ciekawy weekend!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: