Bajkowe miejsca warte odkrycia! Mołdawia, Armenia i Kazachstan jako ciekawy kierunek na urlop

Chcesz naprawdę wypocząć? Wybierz się w miejsca, w których nie roi się od turystów, a bardzo wysokie temperatury nie dają się we znaki. Mołdawia, Armenia i Kazachstan to miejsca prawie, że bajkowe! Zaskoczą cię swoją gościnnością, spokojem i pięknymi krajobrazami. Tam z pewnością odetchniesz i oderwiesz się od codzienności. Sprawdź co na ciebie czeka!
Kiszyniów Kiszyniów Fot. Rainbow

Mołdawia

Mimo, że Mołdawia pełna jest malowniczych miasteczek, to z pewnością najbardziej charakterystycznym z nich jest Kiszyniów. Odwiedzisz tam miejski park, główny plac, targowisko Central Market, a także bez problemu dotrzesz do innych atrakcji znajdujących się niedaleko miasta. Mołdawia kojarzyła ci się w szczególności z winem? I bardzo słusznie, bo to właśnie w tym kraju produkuje się wysokiej jakości wytrawne wina. Chociażby z tego względu jednym z twoich celów podroży powinna być winnica Cricova - jedna z najbardziej znanych w kraju. Słynie z podziemnych piwnic, które mają prawie 120 km długości - są tak duże, że trzeba poruszać się po nich samochodami. Nic dziwnego, że określane są mianem podziemnego miasta. Jeśli tęsknisz za sielskim klimatem, koniecznie musisz zahaczyć o wioskę Butuceni - miejsce, w którym zrelaksujesz się i wyciszysz. To właśnie tam możesz delektować się pysznym jedzeniem i nacieszyć oczy malowniczymi krajobrazami.

Kaskady / Erywań Kaskady / Erywań Rainbow

Armenia

Armenia to bardzo zróżnicowany kraj pod względem przyrodniczym. M.in. dlatego ma w sobie tyle uroku. Jednym z obowiązkowych punktów wycieczki jest wzgórze Chor Wirap. Widok z tego miejsca na górę Ararat jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Armenii. Innym miejscem, które musisz zobaczyć, jest miasto Erywań. Mimo że na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt atrakcyjne, znajduje się tam kilka lokalizacji godnych uwagi. Przy ulicy Abowiana znajduje się wiele zabytkowych budynków w różnych stylach architektonicznych - od art deco po monumentalny socrealizm. Główną atrakcją placu Republiki, zamykającego ulicę Abowiana, są "śpiewające fontanny". Znajduje się tam również Narodowe Muzeum Historii, Ormiańska Galeria Narodowa oraz muzeum Matenadaran, z kolekcją starego piśmiennictwa ormiańskiego.

Ałma-Ata / Kazachstan Ałma-Ata / Kazachstan Pixabay

Kazachstan

Kazachstan to jedno z tych miejsc, w którym zobaczysz wiele pięknych krajobrazów i zachwycających budowli. Jednym z kierunków podróży, który warto obrać, jest Ałtyn Emel - ogromny park krajobrazowy otoczony górami. Śpiewająca Wydma, góra Aktau i wzgórze Katutau znajdujące się w Ałtyn Emel to atrakcje zapierające dech w piersiach - nie możesz ich przegapić. Osoby choć trochę zainteresowane astronautyką, z pewnością będą chciały zobaczyć Kosmostację - stację badawczą położoną na wysokości 3500 m. To bardzo ciekawe miejsce, o którym mało kto wie, idealne na górskie wycieczki, szczególnie latem. W Kazachstanie nie zabraknie też romantycznego akcentu! Zachody i wschody słońca w Kanionie Szaryńskim są spektakularne - warto rozbić namiot w pobliżu i rozkoszować się widokiem! Kolejnym dowodem bajkowych klimatów jest jezioro Tuzkol oddalone od Ałmaty nieco ponad 300 km. Nawet dla samej trasy warto się tam wybrać - pofałdowane zbocza, złociste kolory i góry Tien-Szan w tle robią wrażenie.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: