Różnorodny Beneluks, magia nadbałtyckich stolic oraz zielona Irlandia Północna - sprawdź atrakcyjne oferty

Szukasz wyjątkowych wycieczek po Europie, na których poznasz zarówno niezwykłe zabytki, jak i wspaniałą przyrodę? Dobrym wyborem mogą być kraje Beneluksu, urokliwe nadbałtyckie stolice sześciu państw, a także magiczna zielona Irlandia Północna i Irlandia. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w tych miejscach.
Holandia, Amsterdam Holandia, Amsterdam fot. shutterstock.com

Kraje Beneluksu - niezwykłe połączenie tradycji i nowoczesności

Lubisz klimatyczne miasta z urokliwymi kamienicami, lecz z nutą nowoczesności? Z wyjazdu do krajów Beneluksu, czyli Holandii, Luksemburga i Belgii chyba nikt nie wraca rozczarowany. Niderlandy to nie tylko ciekawe zabytki, ale także piękna przyroda, miejsca narodzin wielkiej sztuki i zarazem nowoczesne ośrodki miejskie. Po krótkiej objazdowej wizycie w Berlinie, kolejnym punktem wycieczki jest Luksemburg. To niewielkie państwo ze stolicą o tej samej nazwie zachwyca m.in. wpisaną na listę UNESCO starówką z ciekawym Pałacem Książęcym. W Belgii zobaczymy zarówno piękno średniowiecznego miasta - Brugii, jak i nowoczesność stolicy Unii Europejskiej - Brukseli. Moc atrakcji czeka nas także w Holandii! Wiatraki we wsi Kinderdijk, muzea z dziełami mistrzów niderlandzkich w Amsterdamie, nowoczesne miasto Rotterdam oraz wizyta w rodzinnym mieście Vermeera to nie wszystkie atrakcje! 

Sztokholm Sztokholm fot. Shutterstock

6 niezwykłych nadbałtyckich stolic z ciekawymi zabytkami i przyrodą

Tour de Baltica to niezwykła wycieczka aż po sześciu nadbałtyckich krajach. W zaledwie 8 dni możesz poznać uroki Litwy, Łotwy, Estonii oraz krajów skandynawskich: Finlandii, Szwecji oraz Danii. Wizyta w Wilnie obejmuje m.in. spacer po urokliwej starówce ze słynną Ostrą Bramą i obrazem Matki Boskiej, a także po innych miejscach, również z polskimi akcentami. Kolejne punkty programu to wyjątkowa łotewska Ryga z secesyjną architekturą, a także estoński Tallin o średniowiecznym klimacie. Kolejne atrakcje czekają na nas po przepłynięciu promem do fińskich Helsinek. To kameralne miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych budynków, m.in. niesamowity kościół wykuty w skale. Wiele atrakcji czeka nas również w szwedzkim Sztokholmie z niezwykłym ratuszem, miejscem wręczania nagrody Nobla, a także w duńskiej Kopenhadze z pięknymi Ogrodami Tivoli. 

Irlandia Północna, most linowy Carric-a-Rede Irlandia Północna, most linowy Carric-a-Rede fot. shutterstock. com

Irlandia i Irlandia Północna - magiczne klify i fiordy oraz celtyckie zabytki

Irlandia i część Wielkiej Brytanii - Irlandia Północna to raje dla miłośników malowniczych klifów, Whisky i mitologii celtyckiej, choć oczywiście każdy może tu odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Tereny te charakteryzują się niezwykłą historią osnutą legendami, cudnymi wytworami natury oraz imponującymi zabytkami. Wycieczka rozpoczyna się w Dublinie, stolicy Irlandii, w którym można m.in. odwiedzić Muzeum Narodowe z celtyckimi eksponatami, a także przejść się do największego miejskiego parku w Europie - Phoenix Park. Potem nastąpi przejazd do stolicy Irlandii Północnej - Belfastu, w którym zobaczymy m.in. klimatyczny zamek oraz starodawną bibliotekę Linen Hall Library. Irlandia Północna znana jest także z niesamowitej przyrody - można tu zobaczyć m.in. niezwykłą formację skalną o nazwie Grobla Olbrzymia (na liście UNESCO), a także wysokie nawet na 200 metrów klify i długi most linowy łączący urwiska. Podczas wycieczki będzie również wizyta w destylarni irlandzkiej whisky połączona z degustacją!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.