Odkryj najpiękniejsze kraje Europy - Włochy, Hiszpania i Portugalia już od 1700 zł

Kiedy niektóre osoby wolą spędzić swój urlop na wypoczynku i totalnym wylegiwaniu się na plaży, znajdą się tacy, którzy ten czas chcieliby poświęcić na aktywne zwiedzanie. Mamy propozycję świetnych wycieczek objazdowych, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagającego turysty.
Wenecja Wenecja Fot. Rainbow

Włochy

Już pierwszy dzień wycieczki będzie pełen wrażeń - kto by nie chciał znaleźć się w pięknej Wenecji? Czeka cię rejs barką turystyczną na Plac św. Marka, a następnie spacer po dzielnicy San Marco, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Nie mogło również zabraknąć rejsu gondolami po kanałach weneckich. W programie wycieczki uwzględnione jest także zwiedzanie Pizy, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża. Czwartego dnia spędzisz bardzo miły czas we Florencji. Następnym punktem w planie wycieczki jest zwiedzanie Watykanu, podczas którego czeka cię wizyta w Bazylice św. Piotra. Oprócz wspomnianych już miast, spędzisz niezapomniane chwile w Rzymie, Neapolu, Asyżu i na wyspie Capri. Jeśli więc chcesz poznać najważniejsze zakątki Włoch - ta wycieczka jest wprost stworzona dla ciebie.

Hiszpania Hiszpania Fot. Rainbow

Hiszpania

Co powiesz na zwiedzanie w nieco innej postaci? Podczas rejsu uda ci się zwiedzić o wiele więcej! Program zaczyna się od Neapolu, gdzie zobaczysz m.in starówkę, katedrę oraz Pałac Królewski. Następnie czeka cię przeprawa statkiem do portu w Palermo, a tam będziesz mogła zobaczyć najpiękniejsze zakątki Sycylii. Czwarty dzień spędzisz na morzu, zmierzając w kierunku Ibizy. Korzystając z okazji możesz poświęcić ten czas na relaks, ponieważ na statku znajduje się m.in. basen, jacuzzi, sklepy i wiele innych atrakcji. Wycieczkę po Ibizie zaczniesz od Parku Narodowego Ses Salines, położonego w południowej części wyspy. Zobaczysz również miasto Dalt Vila oraz Es Vedra - niezamieszkałą wyspę. Nie ominie cię również zwiedzanie bardzo popularnego miejsca na wakacje - Majorki. Jeśli mowa o Hiszpanii, koniecznie musisz zwiedzić Barcelonę, która jak magnes przyciąga turystów z całego świata, zachwycających się jej niezwykłą architekturą. Ale to tylko namiastka tej świetnej wycieczki! Podczas tej wyprawy doświadczysz wielu niezapomnianych wrażeń - gwarantujemy!

Porto Porto Fot. Rainbow

Portugalia

Portugalia to jedno z tych miejsc do których chce się wracać, jeśli chociaż raz udało ci się tam pojechać. Wycieczka objazdowa ,,Luzytania wczoraj i dziś" będzie tego doskonałym przykładem! Podczas wyprawy zwiedzisz m.in. Evorę - miasto z kościołem Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, czy akademią jezuicką z pięknymi krużgankami. Następnie wybierzesz się do Porto, gdzie czeka cię rejs statkiem po rzece Douro i wizyta w winiarni. Zobaczysz także Ratusz Miejski oraz Casa do Infante, gdzie urodził się książe Henryk Żeglarz. W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć malowniczej Lizbony. Uwzględniono w nim także zwiedzanie wieży Belem, klasztoru Hieronimitów, spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony: Baixy i Alfamy oraz Expo 98. Mnóstwo wrażeń zapewni ci oceanarium Pavilhao dos Oceanos, które mieści kompleks 5 ogromnych akwariów z fauną i florą morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Widoki zapierają dech w piersi!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: