Kuszą niezapomnianymi widokami i piękną pogodą - Abu Dhabi, Dubaj i Fujairah - TOP kierunki na lato 2019

Bliski Wschód na wyciągnięcie ręki! Daj się oczarować niesamowitymi budowlami i nieustającym słońcem. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich będziesz mogła pozwiedzać, jak i wypocząć. To idealne miejsce na urlop. Przekonaj się sama!
Promenada Corniche Promenada Corniche Fot. Rainbow

Abu Dhabi

Abu Dhabi to stolica i drugie co do wielkości miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Położone jest na wyspie w kształcie litery T, nad Zatoką Perską. Gorący klimat co roku przyciąga do siebie mnóstwo turystów, którzy myślą tylko o wylegiwaniu się na plaży, korzystając z palącego słońca. Miesiące wakacyjne potrafią być naprawdę upalne, dlatego warto pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Nakrycia głowy oraz kremy z filtrem to niezbędnik, ponieważ średnia temperatura sięga nawet 39°C! Oprócz plażowania, Abu Dhabi oferuje wiele pięknych miejsc, które warto zwiedzić, m.in.: Fort Grande - najwyższy budynek na Bliskim Wschodzie, Pałac Al-Hosn oraz tzw. Zielone miasto, ogród w środku pustyni. Możesz zapomnieć o nudzie!

Palm Jumeirah Palm Jumeirah Fot. Rainbow

Dubaj

Dubaj to nic innego jak luksus, nowoczesne budowle i ciekawa kultura. Będąc w tym ekskluzywnym mieście koniecznie musisz zobaczyć Burdż Al.-Arab, Burdż Chalifę, delfinarium, imponujące centra handlowe, a także piaszczyste plaże, z Jumeirah w roli głównej. Dla wielbicieli kwiatów mnóstwo atrakcji zapewni Miracle Garden, tzw. Ogród Cudów. Jak na Dubaj przystało, jest to największy ogród na świecie. 120 gatunków roślin, 50 milionów kwiatów i powierzchnia 72 hektarów - te liczby naprawdę robią wrażenie. Wybierz się do Dubaju i na własne oczy ujrzyj najpiękniejszy ogród na świecie!

Fujairah Fujairah Fot. Rainbow

Fujairah

Szukasz spokojnego, malowniczego emiratu? Fujairah będzie strzałem w dziesiątkę! Wybrany przez nas hotel znajduje się w świetnej lokalizacji. Piaszczyste plaże ciągnące się przez wiele kilometrów, błękitne morze i malowniczy, podwodny świat sprawiają, iż region ten jest bardzo chętnie wybierany na wakacyjny wypoczynek. Fujairah to również istny raj dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Płetwonurkowie będą mogli podziwiać podmorskie rafy koralowe, różnokolorowe ryby, a nawet podmorskie jaskinie! Warto również skusić się na windsurfing lub narty wodne. Zapowiada się bardzo aktywny wypoczynek!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: