Zapomnij o egzotyce i odkryj ciekawe kierunki idealne na wypoczynek - Armenia, Albania i Rumunia czekają!

Aby należycie wypocząć nie musisz wybierać się do ciepłych krajów, pełnych turystów i zgiełku. Postaw na takie kierunki, które uraczą cię pięknymi krajobrazami oraz pozwolą ci się wyciszyć. Armenia, Albania czy Rumunia to idealne miejsca na wypoczynek. Na sezon 2019 mamy kilka wycieczek, na które naprawdę warto się wybrać.
Armenia Armenia Fot. Rainbow

Armenia

Półpustynie, piękne, wysokie góry, jeziora, wodospady, jaskinie, łąki, uzdrowiska, a także piękne zabytki z bogatą ornamentyką - te i wiele innych atrakcji czeka cię w malowniczej, różnorodnej Armenii. Jeśli mowa o tym pięknym kraju, koniecznie musisz wybrać się na wzgórze Chor Wirap. Widok z tego miejsca na górę Ararat jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Armenii. Innym miejscem, które musisz zobaczyć, jest miasto Erywań. Mimo że na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt atrakcyjne, jest tam kilka miejsc godnych uwagi. Przy ulicy Abowiana znajduje się wiele zabytkowych budynków w różnych stylach architektonicznych - od art deco po monumentalny socrealizm. Główną atrakcją placu Republiki, zamykającą ulicę Abowiana, są śpiewające fontanny. Znajduje się tam również Narodowe Muzeum Historii, Ormiańska Galeria Narodowa oraz muzeum Matenadaran z kolekcją starego piśmiennictwa ormiańskiego. To niezła gratka dla miłośników historii i kultury.

Albania Albania Fot. Rainbow

Albania

Albania to bardzo urokliwe miejsce, które na pierwszy rzut oka być może nie kojarzy się z typowym, wakacyjnym wypoczynkiem, jednego jednak możesz być pewna - dostarczy ci mnóstwa atrakcji i pozwoli się zrelaksować. Wycieczkę objazdową zaczniesz od zwiedzania stolicy kraju, a już następnego dnia wyruszysz na jeep safari, którego celem jest półwysep Rodonit. Będziesz podziwiać panoramę wybrzeża oraz malownicze, klifowe zbocza. W programie uwzględniono również Berat oraz Durres - portowe miasto. Ostatnie dni przeznaczone są na wypoczynek - chyba, że zdecydujesz się na wycieczkę do Ochrydy w Macedonii lub do Czarnogóry. Obie są bardzo ciekawe i godne polecenia! W tych pięknych miejscach będziesz mogła zobaczyć m.in. najstarsze jezioro na Bałkanach oraz Zatokę Kotorską. Zapowiada się świetny urlop!

Rumunia Rumunia Fot. Rainbow

Rumunia

Kto by pomyślał, że jedna wycieczka może zapewnić tyle atrakcji! Zwiedzanie Rumunii zaczniesz od Alba Julii, jednej ze stolic Siedmiogrodu słynącej z doskonałych win. Następnie czeka cię przejazd do Sybinu, gdzie znajdują się charakterystyczne budynki z "oczami", XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, a także słynne Muzeum Brukenthala. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć stolicy Rumunii - Bukaresztu. Udasz się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani, Plac Rewolucji i wiele innych charakterystycznych dla miasta miejsc. Braszów - następny przystanek wycieczki z pewnością zauroczy cię starym miastem, Piata Sfatului oraz bramą Schei. Pod koniec wyprawy zwiedzisz również tradycyjną wieś saskich osadników Prejmer i Sighi?oarę. To będzie niezapomniana podróż!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: