Odwiedź niezwykłe Tokio, Singapur oraz Seul - loty bezpośrednie z Warszawy w atrakcyjnych cenach!

Jeśli lubisz miasta pełne strzelistych wieżowców, ale również bogate w ciekawe zabytki oraz piękną naturę to Singapur, Tokio oraz Seul są doskonałym kierunkiem podróży dla Ciebie! Sprawdź korzystne oferty biletów lotniczych w obie strony z Warszawy prosto do tych azjatyckich miejsc!
Singapur Singapur fot.www.shutterstock.com

Singapur - imponujące połączenie nowoczesności z pięknem natury

Chcesz zobaczyć najbardziej zurbanizowane miejsce na świecie z imponującą architekturą? Wyjedź do Singapuru! Nowoczesny charakter państwa to tylko jedna jego strona. Obok futurystycznych budynków są dzielnice (China Town, Little India), w których można poczuć typowy azjatycki gwar i koloryt. Singapur to w końcu prawdziwa mieszanka kulturowa. Jakie konkretne miejsca warto jeszcze zobaczyć? Chyba każdy zachwyci się ogrodami w nowoczesnym stylu - Garden by the Bay to urzekający kompleks roślinności z różnych zakątków świata. Piękno natury odnajdziesz także w Narodowym Ogrodzie Orchidei. Dla osób, które lubią trochę adrenaliny oraz piękne widoki dobrym wyborem może być drugi najwyższy diabelski młyn na świecie - Singapore Flyer. Koniecznie trzeba zobaczyć też Marina Bay Sands - pod tą nazwą kryje się hotel składający się z 3 wysokich na 55 pięter wieżowców połączonych na górze Sky Parkiem w kształcie łodzi.

Japonia, Tokio, Senso-ji Japonia, Tokio, Senso-ji fot. www.shutterstock.com

Tokio - intrygująca stolica Kraju Kwitnącej Wiśni

Japonia to jeden z najciekawszych i najbardziej intrygujących krajów na świecie. Obok bardzo bogatej historii i kultury, słynie oczywiście z nowoczesnej technologii i pracowitości Japończyków. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić jest Tokio, które zaskoczyć może każdego turystę. Lubisz wysokościowce? Na pewno duże wrażenie zrobi na Tobie Tokyo Skytree, które mierzy 634 metry. Ciekawą budowlą jest także podobna do Wieży Eiffle'a, czerwona Tokyo Tower. Obok wielkomiejskiego charakteru, znajdziemy także ciekawe zabytki sakralne lub związane z cesarstwem, a także piękne parki. Warto zajrzeć do Ogrodów Cesarskich z Pałacem Cesarskim - to ogromny teren otoczony fosą z egzotyczną roślinnością, stawami i mostkami. Trzeba zobaczyć też urzekającą najstarszą świątynię Tokio - Senso-ji oraz świątynię Meiji-jingu.

Korea Południowa, Seul Korea Południowa, Seul fot. www.shutterstock.com

Seul - zjawiskowe tradycyjne pałace i Muzeum Innowacji Samsung

Korea Południowa to niezbyt popularny cel podróży, a naprawdę warto tam pojechać i odwiedzić m.in. stolicę kraju, czyli Seul. To miasto kontrastów, które z jednej strony jest bardzo nowoczesne, ruchliwe i tłoczne (jedno z najgęściej zaludnionych miast świata), a z drugiej - coraz więcej robi się w celu przywrócenia zielonych terenów. Przykładem jest Cheonggyecheon gdzie na miejscu autostrady przywrócono strumyk. Miłośnikom takich ekologicznych rozwiązań na pewno przypadnie do gustu wiszący park Sky Garden, który znajduje się na wysokości 16 metrów nad miastem. Seul to także miejsce ciekawych zabytków. Przede wszystkim warto zobaczyć 5 cesarskich pałaców, z których jeden - Gyeongbokgung, znajdujący się w malowniczym otoczeniu, jest na liście UNESCO. Z kolei miłośnicy nowych technologii na pewno nie mogą nie skorzystać z okazji odwiedzenia Muzeum Innowacji Samsung!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.