Wczasy na europejskich wyspach w niskich cenach! Odkryj Sycylię, Majorkę i wyspę Kos

Lato to wspaniały czas na odwiedzanie malowniczych wysp z pięknymi plażami i nieskazitelnie czystą wodą. Takie wyjazdy wcale nie muszą być drogie! W wakacje warto pojechać na sławną Sycylię z wulkanem Etna, najmniejszą wyspę grecką Kos lub bajeczną Majorkę. Wyjedź na wyspiarskie wakacje nawet za mniej niż 2000 zł!
wulkan Etna, Sycylia, Włochy wulkan Etna, Sycylia, Włochy fot. www. shutterstock.com

Sycylia - włoska wyspa ciekawa historycznie, z imponującą przyrodą

Sycylia, często kojarząca się z "Ojcem Chrzestnym" i włoską mafią, to malownicza i ciekawa historycznie wyspa. Jest największa na Morzu Śródziemnym, należy terytorialnie do Włoch. Słynie z czynnych wulkanów, przede wszystkim wulkanu Etna, który jest naprawdę ogromny i robi duże wrażenie. Podczas wycieczki turyści mogą wjechać aż na wysokość 2000 m n.p.m. i pospacerować po wygasłym kraterze. Miłośnicy górskiej przyrody zachwyceni będą także widokiem kanionu rzeki Alcantara, a także skalnego wąwozu. Na Sycylii jest także wiele zabytków. Można zobaczyć tutaj antyczne teatry i świątynie, miasteczka ze średniowieczną zabudową, a także niezwykłe miasto określane jako stolica sycylijskiego baroku - Noto (wpisane na listę UNESCO). Na miłośników wina czeka także degustacja w mieście Marsala!

Wyspa Kos , Grecja Wyspa Kos , Grecja fot. www.shutterstock.com

Kos - najmniejsza wyspa Grecji, sąsiadka Turcji

Większość osób kojarzy greckie wyspy Zakynthos i Korfu, które każdego roku przyciągają tysiące turystów. Mniej znana wyspa Kos także jest warta odwiedzenia, tym bardziej, że można znaleźć wycieczki w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jednym z popularnych miejsc turystycznych jest mała miejscowość Tigaki, ciesząca się piękną, piaszczystą plażą i dobrymi warunkami dla miłośników sportów wodnych. W niektórych miejscach spotkać można także egzotyczne gatunki zwierząt np. flamingi! Lokalizacja miasteczka jest bardzo atrakcyjna ze względu na bliskość innych ciekawych miejscowości wyspy, a także możliwość odwiedzenia pobliskiej Turcji. Ponadto zaledwie 10 km od Tigaki leży stolica wyspy Kos, w której zobaczyć można liczne starożytne budowle odkryte dopiero na początku XX wieku. To wspaniała oferta dla osób lubiących łączyć wypoczynek na plaży ze zwiedzaniem!

Cala d'Or, Majorka,. Hiszpania Cala d'Or, Majorka,. Hiszpania fot. www.shutterstock.com

Bajeczna Majorka - piękna plaża nad czystym i ciepłym morzem

Majorka, hiszpańska wyspa, jest wymarzonym celem podróży wielbicieli pięknych plaż, turkusowej wody i urokliwej przyrody. Ten wyjątkowy widok dopełniają także góry Sierra i wspaniałe zatoczki. Oprócz najpopularniejszego miejsca turystycznego, jakim jest stolica Palma z niezwykłą architekturą, warto spędzić czas w spokojnej południowo-wschodniej części wyspy - w Cala d'Or. To dobry wybór dla osób z trochę mniejszym budżetem na wakacje. Ciepłe, czyste morze z piękną piaszczystą plażą zapewnia wspaniały wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Niegdyś była to wioska rybacka i do dziś poczujemy jej klimat. Ponadto z hotelu roztacza się widok na port jachtowy, co nadaje charakter temu miejscu. Wszystko to w niewielkiej, jak na Majorkę cenie!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.