Poznaj piękno Orientu - bilety lotnicze do Hanoi, Pekinu i Bombaju w niskich cenach!

Chcesz pojechać gdzieś poza Europę? Wybierz jeden z krajów Azji, a na pewno się nie zawiedziesz! Czeka Cię nie tylko zjawiskowa egzotyczna przyroda, ale także orientalna architektura, bogactwo smaków i kultury. Za bilety lotnicze zapłacisz nie więcej niż 2300 zł! Wietnam, Pekin lub Bombaj czekają!
Wieża Żółwi na Jeziorze Odzyskanego Miecza w Hanoi Wieża Żółwi na Jeziorze Odzyskanego Miecza w Hanoi Shutterstock

Hanoi - urzekające pagody nad jeziorami i unikatowy teatr lalek na wodzie

Wietnam to kraj z urzekającą przyrodą i kulturą. Zobaczymy tutaj m.in. pola ryżowe, wspaniałe wybrzeża, góry wapienne nad zjawiskową zatoką Ha Long. Wietnam to także ciekawe świątynie, gwarne, kolorowe ulice oraz sympatyczni ludzie! Będąc w Wietnamie warto zacząć od Hanoi, czyli stolicy kraju. Najciekawiej na ulicach jest wieczorami - wtedy można posłuchać ulicznych grajków i zobaczyć tradycyjny wietnamski taniec. Poranki to z kolei możliwość wyciszenia się podczas tai chi nad brzegiem jeziora. Jakie konkretne miejsca warto zobaczyć? Osoby wrażliwe na piękno natury na pewno powinny zobaczyć Jezioro Zwróconego Miecza (jezioro Hoan Kiem) z Żółwią Wieżą, pobliską zjawiskową świątynię Ngoc Son, a także Pagodę Jednej Kolumny. Będąc w Hanoi, nie można nie skorzystać z okazji obejrzenia teatru lalek na wodzie, Świątyni Literatury oraz Wietnamskiego Muzeum Kobiet.

Zakazane Miasto, Pekin Zakazane Miasto, Pekin fot. www.shutterstock.com

Pekin - Zakazane Miasto i zjawiskowe świątynie

Chiny są niezwykle ciekawym kierunkiem podróży. Dość powiedzieć, że znajduje się tam aż 50 miejsc wpisanych na listę dziedzictwa światowego UNESCO! Część z nich możemy zobaczyć w stolicy kraju, czyli Pekinie. Na pewno warte odwiedzenia jest Zakazane Miasto, czyli zjawiskowy kompleks pałacowy. Ciekawa architektonicznie i uznawana za jeden z symboli Pekinu jest Świątynia Nieba, znajdującą się na terenie parku, w którym podziwiać można też Pawilon Cesarskiego Sklepienia Nieba i Okrągły Ołtarz. Miłośnicy chińskiej architektury na pewno nacieszą oczy także wieloma innymi zjawiskowymi budowlami, głównie świątyniami. Smakosze i wielbiciele miejskich gwarnych bazarków powinni koniecznie zajrzeć na ulicę Wangfujing. Nie można nie zobaczyć też fragmentu najbardziej znanej atrakcji Chin - Wielkiego Muru Chińskiego, który leży nieopodal stolicy.

Hotel Taj Mahal, Bombaj, Indie Hotel Taj Mahal, Bombaj, Indie fot. www.shutterstock.com

Bombaj - miasto z bollywoodzkich filmów i piękne kolonialne budynki

Indie to chyba najbardziej różnorodny kraj na świecie. Największym miastem, choć nie jest to stolica, jest Bombaj, inaczej nazywany Mumbajem. Miasto od pierwszego momentu robi wielkie wrażenie. Jest pełne kolorów, kontrastów i różnorodności na wiele sposobów - od stylów architektury po wielość smaków. Miłośnicy bollywoodzkich filmów na pewno nie raz widzieli Bombaj właśnie na ekranie. Co warto tam zobaczyć? Na pewno można zajrzeć do dzielnicy Colaba i poznać kolonialną architekturę. Perłą jest dworzec Wiktorii. Inne miejsca, które robią duże wrażenie to np. hotel Taj Mahal oraz Meczet Haji Ali. Miłośnicy przyrody na pewno nie będą rozczarowani wyspą Elefanta, na której zobaczyć można wykutą w skale świątynie ku czci hinduskiego boga Shiwy, a także jaskinie.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Więcej o: