Odkryj magię Bliskiego Wschodu - poznaj Izrael, Jordanię, Oman!

Bliski Wschód, a szczególnie Izrael, to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje. Nic dziwnego! Można tam podziwiać nie tylko wspaniałą przyrodę i krajobrazy, ale także architekturę i zabytki wielu kultur.
Izrael Jerozolima Izrael Jerozolima fot. www.shutterstock.com

Izrael nie tylko dla pielgrzymów

Izrael jest interesującym celem podróży nie tylko dla osób wierzących, ale dla wszystkich, którzy lubią tereny ważne historycznie i wielokulturowe. Trasa wycieczki rozpoczyna się w świętym mieście Jerozolima, gdzie turyści mogą zobaczyć ważne miejsca znane z Biblii, takie jak Góra Oliwna, Grób Jezusa czy trasa Drogi Krzyżowej. Będąc w Jerozolimie nie można oczywiście ominąć Ściany Płaczu. W planie powinny się też znaleźć odwiedziny w dzielnicy muzułmańskiej, ormiańskiej i żydowskiej. Turyści odwiedzają także m.in.: Betlejem, Nazaret, Kafarnaum. Warto też zobaczyć nowoczesne miasto - Tel Awiw, które potocznie określane jest jako Nowy Jork Bliskiego Wschodu. To wspaniała okazja do odwiedzenia Instytutu Yad Vashem upamiętniającego Holocaust.

Jordania, Petra Jordania, Petra fot. www.shutterstock.com

Izrael i Jordania - zjawiskowe zabytki i cuda natury

Chcesz zobaczyć jeden z siedmiu cudów świata? Koniecznie wybierz się do Jordanii! Znajduje się tam Petra, czyli ruiny starożytnego miasta, które zostało wykute w skałach w kolorze czerwonym i różowym. Wygląda to naprawdę nieziemsko i ten widok zachwyci każdego! Warte zobaczenia są także inne miasta ze starożytnymi zabytkami - Dżerasz i stolica kraju, Amman. Świątynia Artemidy, ulica 600 kolumn, kościoły wczesnochrześcijańskie to tylko przykłady tego, co można zobaczyć. Miłośnicy pięknych widoków pokochają także Górę Nebo z której rozciąga się cudowna panorama okolicy. Pobliski Izrael to także mnóstwo atrakcji. Oprócz Jerozolimy i innych świętych miejsc, to okazja do zobaczenia m.in. nowoczesnego Tel Awiwu oraz Hajfy ze wspaniałymi ogrodami. Można też skosztować kąpieli w Morzu Martwym!

Oman, Maskat Oman, Maskat www.shutterstock.com

Oman - mało znany kraj, który warto odwiedzić!

Jeśli chcesz pojechać do kraju mało popularnego, który dopiero od niedawna jest powoli odkrywany przez zagranicznych turystów, to na pewno warto zastanowić się nad odwiedzeniem Omanu. W tym państwie, leżącym na Półwyspie Arabskim, są zarówno ciekawe zabytki, jak i zachwycająca natura. W stolicy Maskacie, warty zobaczenia jest m.in. Wielki Meczet Sułtana Qaboosa, który na pewno zachwyci nie tylko miłośników architektury. Można także przejść się po niesamowitych targowiskach arabskich i pospacerować po Starym Mieście. Miłośnicy natury docenią na pewno piękno gór Al-Hadżar, jaskini Al-Hoota oraz zjawiskowy Wielki Kanion Omanu. Zadowolone będą także osoby interesujące się fortyfikacjami obronnymi, bo kilka z nich znajdzie się na trasie wycieczki!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Komentarze (6)
Odkryj magię Bliskiego Wschodu - poznaj Izrael, Jordanię, Oman!
Zaloguj się
 • paseo

  Oceniono 4 razy 4

  to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje 2019.....
  Rozumiem ze to reklama,ale gdzie uczciwość ???? Do Izraela wyjechalo ok. 110 tysięcy Polakow;ile to procent wszystkich wyjazdow,prosze podac !??? Do Izraela przez caly rok przyjechalorazem ok. 6 milionow turystow.Mala Teneryfa goscila ich prawie 20 milionow ! O czym tu pisać ??

 • wedrowieczdaleka

  Oceniono 7 razy 3

  tam można mieć bombowe wakacje

 • serenita123

  Oceniono 4 razy 2

  taaaa...... kuźwa.... wyciągnięcie ręki?
  Pół biedy, gdy ta ręka wyciąga się po jałmuznę, a coraz częściej to ręka z nożem, kałachem lub detonatorem!

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 1 raz 1

  Zwłaszcza Izrael. Jeszcze trochę tej pisowskiej rewolucji kulturalnej i trzeba będzie tam spier....lać!

 • lubella69

  Oceniono 5 razy 1

  W Izraelu w sobotę są zamknięte sklepy. Pustynia i drożyzna jak nie wiem co. Po co jechać do Azji, skoro u nas w Europie mamy znacznie piękniej. Grecja, Włochy, Chorwacja... morze to samo.

 • joanna.zapadko

  0

  Ja już odkrywałam... za każdym razem z Itaką i każda z wycieczek była warta swojej ceny, była ciekawa i można było się wiele nauczyć. Polecam każdemu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX