Zagraniczne wycieczki nie muszą być drogie! Rumunia, Węgry, Wiedeń za mniej niż 1500 zł.

Wszyscy jeżdżą do Grecji i Hiszpanii, a Ty szukasz czegoś innego? I w dodatku za niewielkie pieniądze? Świetne wycieczki po Rumunii, Węgrzech lub stolicy Austrii - Wiedniu to wspaniały wybór. Za mniej niż 1500 zł możesz zobaczyć tzw. "pocztówkowe" miejsca - Balaton, Transylwanię lub wiedeńskie Stare Miasto to tylko przykłady tego, co możesz poznać.
Węgry Budapeszt Węgry Budapeszt fot. www.shutterstock.com

Węgry - malownicze cuda natury, pysze wina i ciekawy Budapeszt!

Szukasz malowniczego i ciekawego historycznie kraju? Odkryj kraj z największym jeziorem Europy Środkowej - Balatonem. Imponuje nie tylko swoim rozmiarem, ale także piękną turkusową taflą wody. Nie bez powodu określane jest potocznie "węgierskim morzem". Na Węgrzech możesz zobaczyć także inne ciekawe twory natury. Można przepłynąć łódką wnętrze jaskini, wykąpać się w licznych kąpieliskach termalnych, wybrać się w rejs po Dunaju, odwiedzić malowniczy staw z młynem. Miłośnicy wina znajdą kilka miejsc, w których warto posmakować tego trunku - m.in. w "Dolinie Pięknej Pani", słynącej z pól winorośli. Będąc na Węgrzech, obowiązkowa jest także wizyta w stolicy kraju, Budapeszcie, szczególnie w jego historycznym centrum.

Rumunia Rumunia fot. www.shutterstock.com

Rumunia - to nie tylko Drakula! Zwiedź ten ciekawy kraj za mniej niż 1300 zł!

Drakula - ta postać najczęściej pojawia się w naszej głowie, gdy myślimy o Rumunii. Historia legendarnego Włada Palownika, rozsławionego przez pisarza Brama Stokera, ciągle intryguje i wzbudza ciekawość. W Rumunii możesz zobaczyć ruiny zamku w którym mieszkał, a także dom w którym się urodził. Kraj ten oferuje jednak wiele więcej do zobaczenia i do zwiedzenia! To prawdziwa gratka dla miłośników architektury, muzeów oraz ciekawych miejsc owianych legendą. Osoby o mocnych nerwach mogą wybrać się do Muzeum Tortur, a miłośnicy broni - do Muzeum Broni Palnej. W Rumunii zwiedzisz też wspaniałe cerkwie i zamki. Ponadto, 2019 rok to wspaniały czas na wyjazd do tego kraju jeszcze z jednego powodu. Rumuński Sybin jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej!

Wiedeń Wiedeń fot. pasja1000, www.pixabay.com

Wiedeń - połączenie tradycji i artyzmu z nowoczesnością

Wiedeń, stolica Austrii, to najbardziej modny cel podróży XIX-wiecznych artystów. Zachwyca kolejne rzesze turystów do dzisiaj. To idealne miejsce dla wielbicieli sztuki i historii. Jednym z koniecznych punktów zwiedzania jest monumentalny gmach Opery Wiedeńskiej. Miłośników królewskiego przepychu na pewno zachwyci także letni pałac Habsburgów w barokowym stylu razem z cudownymi ogrodami. Lubisz niebanalne obiekty? Zobacz Dom Hundertwassera - kolory i krzywe linie czynią z tego budynku niesamowite dzieło sztuki. Oczywiście w Wiedniu możesz zobaczyć także polski akcent związany z Janem III Sobieskim - to sławne wzgórze na którym miała miejsce Odsiecz Wiedeńska. Wolisz nowoczesność? Znajdź czas na poznanie budynków ONZ. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Komentarze (2)
Zagraniczne wycieczki nie muszą być drogie! Rumunia, Węgry, Wiedeń za mniej niż 1500 zł.
Zaloguj się
  • gosc30wawa

    Oceniono 1 raz 1

    Dla kogoś, kto zarabia najniższą krajową wycieczka nawet do sąsiedniego miasta wojewódzkiego jest za droga. Kiedy w Polsce będą cywilizowane zarobki? Zwykłych ludzi nadal nie stać, żeby wyjechać gdziekolwiek. Co mi po wyższym wykształceniu, jak pracodawcy nadal proponują najniższą krajową, a podobno brakuje pracowników.

  • leszekmarc

    Oceniono 2 razy 0

    Ja byłem na super wypadzie w Austrii z Itaką i nie zapłaciliśmy zbyt dużo. Takie objazdówki z biur podróży są super fajne, zwłaszcza polecam aktywnym osobom, których nudzi leżenie plackiem cały dzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX