Wypoczynek nad brzegiem oceanu z pięknym widokiem? Takie rzeczy tylko w Portugalii! Sprawdź najlepsze wycieczki na lato 2019

Daj się zauroczyć pięknymi zabytkami, malowniczymi widokami, oraz lazurową wodą i wybierz się na wakacje do Portugalii. Mimo, że nie jest jeszcze tak popularna jak Hiszpania, czy Włochy, z pewnością zachwyci cię krajobrazami, a także przepysznym jedzeniem! Sprawdź nasze propozycje wycieczek, które pozwolą ci poznać Portugalię od deski do deski!
Aveiro / Portugalia Aveiro / Portugalia Rainbow

Portugalia od deski do deski

Czy wiesz, że Portugalia nazywana jest ogrodem botanicznym Europy? Śródziemnomorski, oceaniczny klimat bardzo sprzyja roślinności. Znajdziesz tam m.in. winorośla, oliwne gaje i drzewa owocowe. Trzeba przyznać - krajobraz jest naprawdę malowniczy. Podczas wybranej przez nas wycieczki zwiedzanie Portugalii zaczniesz od stolicy, Lizbony. Następnego dnia zobaczysz m.in. Alcobaca z piękną architekturą cysterską. Ale to nie koniec wrażeń! Wspaniała panorama wybrzeża z punktu widokowego Sitio na pewno cię zachwyci. Miasteczko Viana do Castelo uraczy cię krętymi uliczkami i zacisznymi miejscami. Zobaczysz tam główny plac miasta, kamienicę Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Podczas tej wycieczki objazdowej będziesz miała jeszcze okazję zwiedzić takie miasta jak: Porto, Fatimę, Sintrę oraz Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Nie ma to jak 8 dni w Portugalii - już teraz rezerwuj termin!

Algarve / Portugalia Algarve / Portugalia Rainbow

Wypoczynek w Algarve

Co powiesz na totalne lenistwo nad brzegiem oceanu? Miejscowość Albufeira, w której znajduje się hotel usytułowana jest w centralnym Algarve, charakteryzującym się łagodnym, przyjemnym klimatem z wysokimi temperaturami w miesiącach letnich. Mało tego -  to istny raj dla miłośników sportów wodnych takich jak: windsurfing, żeglarstwo, czy nurkowanie. Po całym dniu plażowania, warto wybrać się na spacer do Cerro da Vila, gdzie możesz podziwiać białe domki pięknie kontrastujące z błękitnym niebem. Zajrzyj również do kościoła z XVIII w., który jest najważniejszym zabytkiem miasteczka. Połącz wypoczynek ze zwiedzaniem, a z pewnością będziesz mogła zaliczyć wakacje do udanych.

Lizbona / Portugalia Lizbona / Portugalia Rainbow

Luzytania wczoraj i dziś

Gwarantujemy, że jeśli chociaż raz uda ci się pojechać do Portugalii, natychmiast będziesz chciała do niej wrócić. Wycieczka objazdowa ,,Luzytania wczoraj i dziś" będzie tego doskonałym przykładem! Podczas wyprawy zwiedzisz m.in. Evorę - miasto z kościołem Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, czy akademią jezuicką z pięknymi krużgankami. Następnie wybierzesz się do Porto, gdzie czeka cię rejs statkiem po rzece Douro i wizyta w winiarni. Zobaczysz także Ratusz Miejski oraz Casa do Infante, gdzie urodził się książe Henryk Żeglarz. W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć malowniczej Lizbony. Uwzględniono w nim także zwiedzanie wieży Belem, klasztoru Hieronimitów, spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony: Baixy i Alfamy oraz Expo 98. Mnóstwo wrażeń zapewni ci oceanarium Pavilhao dos Oceanos, które mieści kompleks 5 ogromnych akwariów z fauną i florą morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Jest co oglądać!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: