Wakacje z piękną architekturą - odkryj perły Portugalii, Hiszpanii i Turcji. Ceny mniejsze niż 3000 zł

Uwielbiasz architekturę i przystajesz przy każdym interesującym budynku, aby przyjrzeć się detalom architektonicznym? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", to koniecznie wybierz się do Portugalii, Hiszpanii lub Turcji! Na pewno będzie to uczta dla Twoich oczu, a do domu wrócisz z ogromem nowej wiedzy.
Portugalia Klasztor Hieronimitów Portugalia Klasztor Hieronimitów fot. IIario D'Amato, www.pixabay.com

Portugalia - rozkosz dla miłośników perełek średniowiecznej architektury

Lubisz aktywny wypoczynek podczas którego możesz dowiedzieć się ciekawostek historycznych i zobaczyć niesamowitą architekturę? Jeśli tak, to wycieczka po Portugalii będzie dla Ciebie naprawdę wspaniałym wyborem. Portugalia to prawdziwa gratka dla osób, które lubią architekturę sakralną - m.in w w mieście Batalha możesz poznać klasztor Santa Maria da Vitoria - perłę gotyckiej architektury. Obowiązkowym punktem jest też Lizbona. W stolicy zobaczysz między innymi mistyczne miejsca, takie jak zjawiskowy klasztor Hieronimitów czy monumentalny zamek św. Jerzego.  Podczas wycieczki zachwyci Cię także słynące z wina Porto, hiszpańska Galicja, sławna z cudu maryjnego Fatima.

Hiszpania Sagrada Familia Hiszpania Sagrada Familia fot. Patrice_Audet, www.pixabay.com

Zjawiskowa architektura królewskiej Hiszpanii

Hiszpania znana jest jako kraj o atrakcyjnej kulturze, co przejawia się także w jej architekturze. Ze względu na bogatą historię, w Hiszpanii zauważymy wpływy wielu kultur i stylów architektonicznych. Muzułmański pałac Aljaferia w stylu mauretańskim, słynny barceloński kościół Sagrada Familia, bazylika Matki Bożej Pilar z freskami wybitnego Francisco Goya to tylko przykłady, które urzekną każdego turystę wrażliwego na piękno architektury i sztuki. Wycieczka do Hiszpanii to także okazja do zobaczenia oryginalnych budynków futurystycznych - nie można przejść obojętnie obok zjawiskowego muzeum sztuki współczesnej - Muzeum Guggenheima! Czeka Cię też wiele innych ciekawostek - m.in. klasztor w którym wyrabiane są różańce z płatków róż.

Turcja Błękitny Meczet Turcja Błękitny Meczet fot. Walkerssk, www.pixabay.com

Turcja - architektoniczne dzieła sztuki wielu kultur

Turcja to nie tylko piękne plaże z nieskazitelnym morzem, ale także bardzo ciekawe architektonicznie państwo. Znajdziemy tu oczywiście głównie elementy kultury muzułmańskiej, ale nie zabraknie także starożytnych ruin oraz akcentów chrześcijańskich. Wielbiciele antyku będą podekscytowani wycieczką do Efezu, gdzie mieści się zjawiskowa Droga Arkadyjska. Turcja daje także możliwość odwiedzenia tajemniczych podziemnych miast - m.in. Kaymakli w której mieszkali chrześcijanie. Miasto to ma aż osiem poziomów i miało aż 10 tys. mieszkańców! Miłośnicy architektury koniecznie muszą poznać także zjawiskowy Błękitny Meczet (260 witraży!) oraz kompleks pałacowy Topkapi, dawną siedzibę sułtanów. Oczywiście to nie wszystkie wspaniałości, które możesz zobaczyć.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Komentarze (3)
Wakacje z piękną architekturą - odkryj perły Portugalii, Hiszpanii i Turcji!
Zaloguj się
  • glemp1

    Oceniono 1 raz 1

    Sagrada Familia zanim zostanie ukończona, to na Półwyspie Iberyjskim chrześcijaństwo będzie już martwe. Muslimy będą mieli całkiem fajny meczet.

  • 4jaco

    Oceniono 2 razy 0

    Okradali przez dziesięciolecia całe kontynenty,a za skradzione dobra budowali sobie perełki architektury.im kto piękniejsze budowle ma na swoim terytorium,tym większy złodziej i morderca,bo wyrzynali wszystkich,którzy stanęli im na drodze,a te piękne budowle,to nagrobki pomordowanych plemion!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX