Włochy - poznaj najciekawsze zakątki. Wycieczki, podczas których zobaczysz najpiękniejsze miejsca

Włochy to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów. Każdy zna chociaż kilka tamtejszych sławnych miejsc - kto nie słyszał o Krzywej Wieży w Pizie czy gondolach w Wenecji? Włochy to wspaniały kierunek zarówno na romantyczną podróż, jak i wyjazd, podczas którego można poczuć piękno historii i sztuki. Oprócz kultowych miejsc, możesz poznać także wyjątkowe wybrzeże oraz wspaniałe zielone tereny.
Włochy - Krzywa Wieża w Pizie Włochy - Krzywa Wieża w Pizie fot. JimboChan, www.pixabay.com

Włochy - kultowe miejsca, które trzeba zobaczyć!

Włochy to wymarzone miejsce dla wielbicieli sztuki i historii. Dla każdego, kto  uwielbia malarstwo i architekturę renesansu i chce poczuć prawdziwie artystyczny klimat, jest to zdecydowanie najlepszy kierunek. Tutaj też można poczuć historię - począwszy od starożytności. W 10 dni można poznać najważniejsze miejsca w tym niezwykłym kraju. Jednym z nich jest romantyczna Wenecja, która oferuje nie tylko niezapomniany rejs gondolą, ale także możliwość zwiedzenia ciekawych zabytków. Jednym z kultowych miejsc jest oczywiście Krzywa Wieża w Pizie, która na żywo robi niesamowite wrażenie. Kolejny przystanek: Florencja. Stąpaj po ulicach, po których chodzili najważniejsi malarze renesansu, m.in. genialni Michał Anioł i Leonardo da Vinci. Niezapomniane przeżycia czekają Cię także w Rzymie, Watykanie, Neapolu! W czasie wycieczki poznasz także polski akcent historii Włoch, czyli miejsce niezapomnianej bitwy pod Monte Cassino. To oczywiście nie wszystko co możesz zobaczyć podczas wycieczki po kultowych miejscach.

Włochy Wybrzeże Amalfitańskie Włochy Wybrzeże Amalfitańskie fot. Monika Neumann, www.pixabay.com

Pompeje, Wezuwiusz, Wybrzeże Amalfitańskie - historyczne miejsca i niesamowite widoki

Włochy to nie tylko renesansowa architektura i urokliwe uliczki. Jeśli uwielbiasz naturę, a szczególnie piękne morze oraz rozległe pasma górskie ze stromymi klifami, to także nie będziesz zawiedziony. To wszystko zobaczysz na urokliwym Wybrzeżu Amalfitańskim nad Morzem Tyrreńskim, które ze względu na swoją wyjątkowość zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzając Pompeje - ruiny starożytnego miasta - poczujesz się, jakbyś przeniósł się w czasie do starożytności. Będziesz mieć także niepowtarzalną okazję wejść na krater wygasłego wulkanu Wezuwiusz, z którego można podziwiać piękny widok. Podczas wycieczki możesz zasmakować prawdziwej włoskiej pizzy w Neapolu oraz dowiesz się czegoś o nie tak bardzo popularnych miejscach jak Bari i Matera. Przekonaj się, co jeszcze możesz zobaczyć w 8 dni! To na pewno będzie niezapomniany czas pełen atrakcji. 

Monako Monako fot. CandyGuru, www.pixabay.com

Modowa stolica i najmniejsze państwo świata

Włochy to nie tylko historyczne i artystyczne miejsca. To także świetna destynacja dla wielbicieli mody. A to wszystko dzięki Mediolanowi, który znany jest jako jedna z modowych stolic świata. To w końcu to miasto wybrało wielu znanych projektantów. Ponadto znajdują się tu ciekawe zabytki z zamkiem władcy Mediolanu Ludovico Sforzy na czele. W Genui możesz zobaczyć m.in. dom odkrywcy Ameryki - Krzysztofa Kolumba. Miłośnicy przyrody na pewno nie zawiodą się, gdy odwiedzą Park Narodowy Cinque Terre. Będąc w tych rejonach nie można nie skorzystać z okazji i nie poznać najmniejszego państwa świata czyli Monako. Jego powierzchnia to tylko 2 kilometry kwadratowe, ale jest tam, co zobaczyć. Trzeba oczywiście odwiedzić okolice związane z monarchią, czyli panującym do dziś rodem Garibaldich. Oprócz tego kraj ten słynie z kasyn w znanym Monte Carlo. Podczas wycieczki poznasz także miejsca kultu religijnego, pałace, a także Portofino rozsławione w Polsce dzięki piosence Sławy Przybylskiej. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Więcej o: