Tanie wakacje! Sprawdź wycieczki zagraniczne za mniej niż 2000 zł

Masz ochotę wyjechać na zagraniczne wakacje, ale Twój budżet nie jest zbyt duży? Nie musisz wydawać wielkich kwot na te wymarzone wczasy w ciekawym miejscu. Sprawdź atrakcyjne propozycje egzotycznych wycieczek w dość niskich cenach.
Korfu Korfu fot. Pawel Kudelin, www.pixabay.com

Grecka wyspa Korfu - nieskazitelne morze i piękne widoki!

Grecja uwielbiana jest przez wielu i obecnie jest to zdecydowanie topowy kierunek. Ceny wycieczek do Grecji są zróżnicowane, ale można upolować oferty za mniej niż 2000 zł. Dlaczego warto tam pojechać? Jedną z najpiękniejszych wysp tego kraju jest wyspa Korfu. Słynie z zielonych wzgórz, przejrzystego morza i ciekawych historycznych miejsc. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy lubią łączyć aktywne zwiedzanie zabytków z pływaniem w morzu oraz wylegiwaniem się na plaży. Na wyspie jednym z miejsc do zwiedzenia jest mała miejscowość Paleokastritsa.  Znajduje się w niej 6 urokliwych zatoczek. Piękny widok można podziwiać z punktów widokowych - najpopularniejszym jest tawerna "Bella Vista". Miłośnicy historycznych miejsc mogą wybrać się do prawosławnego klasztoru Moni Theotoku, w którym znajdują się piękne ikony. 

Chorwacja Chorwacja fot. Ivan Ivankovic, www.pixabay.com

Odkryj magiczne Bałkany - w 10 dni aż 5 krajów

Kilka krajów za mniej niż 2000 zł? To jest możliwe. Możesz wybrać się na wycieczkę i w 10 dni poznać ciekawe kraje bałkańskie. Słowenia, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Macedonia - te miejsca są zdecydowanie warte poznania. To dobry wybór dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać urlop i są ciekawi nie tylko pięknych widoków, lecz także zabytków. Słowenia może zaoferować pobyt na adriatyckim wybrzeżu Istria. W pobliżu znajduje się miasto Piran, które zachwyci m.in. miłośników architektury, ponieważ znajdą tam bardzo wiekowe zabytki w różnych stylach. W Chorwacji jednym ze znanych i uwielbianych miast jest Dubrownik, określany "perłą Adriatyku". Nie bez powodu część tego miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możesz odpocząć tu zarówno na pięknej plaży, jak i zobaczyć ciekawe zabytki. Czarnogóra mimo swojej niewielkiej powierzchni może pochwalić się zjawiskowymi miejscami. Zdecydowanie wartymi obejrzenia są dwa miasta: Kotor i Budva. Kotor, także znajdujący się na liście UNESCO, zachwyca średniowiecznym klimatem. Budva z kolei przypomina trochę Wenecję z jej kamieniczkami i urokliwymi uliczkami. W Albanii możesz poczuć nawet polski klimat - jedno z miast o nazwie Kruja potocznie nazywane jest "albańskim Krakowem". Z kolei Macedonia zachwyci niejednego turystę swoją stolicą Skopje z ciekawą architekturą. Ten kraj to także dobre miejsce dla miłośników miejsc kultu religijnego (Dom Matki Teresy) oraz wielbicieli pięknych parków (Park Narodowy Galicica). 

Egipt Egipt fot. Albert Dezetter, www.pixabay.com

Egipt - poznaj starożytne zabytki

Za mniej niż 2000 zł możesz wybrać się nawet poza Europę. Egipt to ponadczasowa destynacja, głównie ze względu na swoje wyjątkowe zabytki. W tym kraju faraonów oprócz słynnych piramid warto zobaczyć Nil i przepłynąć statkiem tą najdłuższą rzekę świata. Wyjątkowe budowle zobaczysz np. w Luksorze, który leży tam, gdzie w starożytności były Teby. To miasto słynie z licznych świątyń i pałaców. Innym znanym miastem w którym zobaczysz ciekawą budowlę jest Kom Ombo. Świątynia dwóch bogów - Horusa i Sobka jest wyjątkowo dobrze zachowana, a na jej ścianach widoczne są niesamowite hieroglify. Wycieczka do Egiptu to także możliwość zobaczenia Wysokiej Tamy w Asuanie, czyli wielkiej tamy na Nilu. Warta zobaczenia jest także wyjątkowa świątynia Izydy na wyspie File, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: