3 miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić podczas tegorocznych wakacji. Mamy oferty w świetnych cenach!

Miejsca mogące poszczycić się nieustającym słońcem, piaszczystymi plażami i malowniczymi widokami przyciągają turystów jak magnes. I ty daj się zauroczyć wspaniałą pogodą oraz krajobrazami, od których ciężko oderwać wzrok. Daj się namówić na wycieczkę do Egiptu, Omanu lub na Maderę. To hit tegorocznych wakacji!
Egipt Egipt Itaka

Egipt

Egipt jest wprost usiany niesamowitymi miejscami, które każdy turysta powinien zobaczyć. Należy do nich bez wątpienia góra Horeb znajdująca w południowej części Synaju, która oferuje wspaniały widok. Warto również zwiedzić Kair i słynną Aleksandrię, która łączy współczesność z historią, zachwycają ogromną ilością zabytków. Poza tym w programie zwiedzania warto również uwzględnić Luksor, Saharę oraz Dolinę Nilu. Ale to i tak tylko namiastka tego, co oferuje Egipt. Oczywiście zwiedzanie to nie wszystko. Niezłą frajdę będą mieli miłośnicy sportów wodnych. Nurkowanie, kitesurfing, narciarstwo wodne czy chociażby rejsy łodzią zdecydowanie urozmaicą twój urlop.

Oman Oman Itaka

Oman

Oman to miejsce, które przywita cię słoneczną pogodą, piaszczystymi plażami liczącymi ponad 300 km i przepięknymi zabytkami. Mało tego, jest to również jedno z najbardziej przyjaznych turystom państw na Bliskim Wschodzie. Obowiązkowym miejscem, które musisz zwiedzić jest oczywiście stolica Omanu - Maskat. Zachęcamy do zobaczenia m.in.: Pałacu Al-Alam, który znajduje się niedaleko portu, Wielki Meczet Sułtana Kabusa, którego architektura wprawia w zachwyt. Koniecznie udaj się do dzielnicy Matrah, gdzie znajdziesz tradycyjne bazary 'suk - najstarsze targowiska w świecie arabskim. Miłośników historii z pewnością zainteresuje Muzeum Narodowe z bogatą ekspozycją ubrań, biżuterii oraz portretów. Jednak prawdziwą perłą architektury omańskiej jest Królewski Teatr i Opera Narodowa. Jest na co popatrzeć!

Madera Madera Itaka

Madera

Czy wiesz, że Madera znana jest jako 'wyspa wiecznej wiosny'. Ze względu na swój łagodny klimat zachwyca bujną roślinnością i malowniczymi krajobrazami. To właśnie głównie dzięki bogatej historii, zapierającym dech w piersiach widokom oraz wspaniałej kuchni co roku odwiedza wyspę mnóstwo turystów. Co ciekawe, Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, chociaż sama w sobie jest tylko niewielką częścią formacji wulkanicznej. Właśnie tam znajdziesz jeden z najwyższych i najpiękniejszych klifów Europy - Cabo Girao. Warto również wspomnieć o występujących tam lasach pierwotnych, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Madera to miejsce nie tylko dla plażowiczów, ale także dla osób, które chcą spędzić urlop aktywnie. Jeśli szukasz miejsca idealnego na tegoroczne wakacje, Madera stoi otworem!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: