Albania, Rumunia, Armenia - ciekawe, przystępne cenowo miejsca na wakacje 2019

Ciesz się urlopem z dala od zgiełku i tłumu turystów! Wybierz miejsca, które może nie są tak popularne jak Hiszpania czy Włochy, ale są równie piękne. W Albanii, Rumunii i Armenii relaks i wyciszenie będą ci towarzyszyć przez cały czas!
Wybrzeże / Albania Wybrzeże / Albania Rainbow

Albania

Albania to bardzo urokliwe miejsce, które na pierwszy rzut oka nie kojarzy się może typowym, wakacyjnym wypoczynkiem, ale możesz być pewna, że dostarczy ci mnóstwo atrakcji. Zwiedzanie zaczniesz od stolicy kraju, a już następnego dnia wyruszysz na jeep safari, którego celem jest półwysep Rodonit. Będziesz podziwiać panoramę wybrzeża oraz malownicze klifowe zbocza. W programie wycieczki uwzględniono również Berat oraz Durres - portowe miasto. Ostatnie dni przeznaczone są na wypoczynek - chyba, że zdecydujesz się na wycieczkę do Ochrydy w Macedonii lub do Czarnogóry. Obie są bardzo ciekawe i godne polecenia! W tych pięknych miejscach będziesz mogła zobaczyć m.in. najstarsze jezioro na Bałkanach oraz Zatokę Kotorską. Jest w czym wybierać!

Pałac Peles / Sinaia Pałac Peles / Sinaia Rainbow

Rumunia

Wakacje w Rumunii będą naprawdę udane! Bogaty program wycieczki pozwoli zobaczyć ci najpiękniejsze miejsca w tzw. regionie Drakuli. Zwiedzisz m.in. Alba Julię - jedną ze stolic Transylwanii. Następnego dnia czeka się mnóstwo atrakcji. Malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt na pewno zrobi na tobie wrażenie. Następnie udasz się do Curtea de Arges, gdzie zobaczysz niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole. Na pewno ucieszy się, że w planie wycieczki uwzględniono także dwa dni plażowania nad Morzem Czarnym. Jeśli mowa o Rumunii, nie mogło oczywiście zabraknąć białego zamku Bran, lepiej znanego jako "Zamek Drakuli". Ostatnie dni spędzisz na zwiedzaniu wsi saskich osadników Harman oraz Sighisoary, średniowiecznego miasta, którego centrum wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się do malowniczej Rumunii, a będziesz wspominać te wakacje przez naprawdę długi czas.

Kaskady / Erywań Kaskady / Erywań Rainbow

Armenia

Armenia zachwyca nie tylko zróżnicowanym krajobrazem - od półpustyń, po piękne, wysokie góry, jeziora, wodospady, jaskinie, łąki, uzdrowiska, ale również pięknymi zabytki z bogatą ornamentyką -  starożytne świątynie, obserwatoria astronomiczne oraz średniowieczne twierdze. Obowiązkowym punktem wycieczki jest wzgórze Chor Wirap. Widok z tego miejsca na górę Ararat jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Armenii. Innym miejscem, które musisz zobaczyć, jest miasto Erywań. Mimo że na pierwszy rzut oka nie wygląda na zbyt atrakcyjne, jest tam kilka miejsc godnych uwagi. Przy ulicy Abowiana znajduje się wiele zabytkowych budynków w różnych stylach architektonicznych - od art deco po monumentalny socrealizm. Główną atrakcją placu Republiki, zamykającego ulicę Abowiana, są "śpiewające fontanny". Znajduje się tam również Narodowe Muzeum Historii, Ormiańska Galeria Narodowa oraz muzeum Matenadaran z kolekcją starego piśmiennictwa ormiańskiego. Miłośnicy historii i kultury poczują się jak w raju!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: