Europa w pigułce, czyli objazdowe wycieczki po Włoszech, Hiszpanii i Chorwacji za niewielką cenę

Nie musisz wyjeżdżać w dalekie, egzotyczne miejsca, żeby poczuć się jak w raju. Zwiedź najpiękniejsze kraje Europy i daj się oczarować malowniczymi widokami, które będą na ciebie czekać we Włoszech, Hiszpanii i Chorwacji. To idealne miejsca na tegoroczny urlop.
Włochy Włochy Rainbow

Włochy

10 dni we Włoszech brzmi jak marzenie? Zrealizuj je w tegoroczne wakacje i wybierz się na wycieczkę objazdową, dzięki której poznasz najpiękniejsze zakątki tego kraju.

Już pierwszy dzień zapowiada się znakomicie. Wenecja, a w niej spacer po dzielnicy San Marco ze słynną Bazyliką św. Marka, Pałacem Dożów i dzwonnicą. Następnie czeka cię przejazd do Pizy, gdzie zobaczysz m.in. znaną na całym świecie Krzywą Wieżę.

Florencja również olśni cię ciekawymi zabytkami, np. Placem Ratuszowym, malowniczym Mostem Złotników, Katedrą Santa Maria del Fiore oraz najstarszą budowlą w mieście - baptysterium.

W programie nie zabraknie wizyty w Watykanie. Tam będziesz mieć okazję na własne oczy ujrzeć Kaplicę Sykstyńską ze słynnymi freskami Michała Anioła oraz Bazylikę św. Piotra z Pietą Michała Anioła. Podczas włoskiej wycieczki odwiedzisz również Rzym, Neapol, Asyż czy malowniczą wyspę Capri. Masz jak w banku, że te wakacje będą jednymi z najlepszych!

Lizbona Lizbona Rainbow

Hiszpania

Słoneczna Hiszpania bardziej do ciebie przemawia? Nie ma problemu. Wybraliśmy dla ciebie taką wycieczkę, z której będziesz zadowolony, a przy okazji zahaczysz także o Portugalię.

Zwiedzanie zaczniesz od Sewilli i przejazdu promenadą Krzysztofa Kolumba wzdłuż rzeki Gwadalkiwir z widokiem na Torre de Oro. Zobaczysz także park Marii Luizy oraz najstarszą dzielnicę Santa Cruz.

Następnego dnia czeka cię przejazd na Cabo da Roca w Portugalii - najdalej wysunięty na zachód punkt kontynentalnej Europy. Jak Portugalia, to oczywiście Lizbona, która zachwyci cię pięknymi widokami i zabytkami. Zobaczysz tam zamek św. Jerzego, katedrę oraz dzielnicę Belem z klasztorem Hieronimitów, Wieżą Belem, różą wiatrów oraz Pomnikiem Odkrywców. Kolejny dzień spędzisz w Fatimie. Dodatkowo dla chętnych organizowana jest wyprawa do Batalha.

Wracamy do Hiszpanii. Tam zwiedzisz oczywiście Madryt, a w nim Palacio Real, czyli rezydencję królewską, Paseo del Prado - zieloną promenadę, Muzeum Prado i wiele innych, zapierających dech w piersiach miejsc. Nie ominie cię również zwiedzanie Toledo czy Granady - jest na co popatrzeć!

Zatoka Kotor Zatoka Kotor Rainbow

Chorwacja

Chorwacja to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków podróży. Nic dziwnego! Słynie z wielu pięknych miejsc, którym naprawdę trudno się oprzeć. Wybrana przez nas wycieczka obejmuje także kilka ciekawszych punktów w Czarnogórze oraz w Bośni i Hercegowinie.

Już pierwszego dnia wycieczki będziesz mieć do czynienia z niezapomnianymi widokami. Zatoka Kotorska w Czarnogórze to region zachwycający pięknem przyrody. W mieście Kotor zobaczysz m.in. katedrę św. Tripuna i symbol miasta - wieżę zegarową z XVII w. Budva to bardzo atrakcyjny kurort Czarnogóry - właśnie tam udasz się następnego dnia wycieczki. Stare miasto z wąskimi uliczkami, zabytkami i placami tworzy przyjemny klimat.

Kolejnym punktem programu jest chorwacki Dubrownik - przepiękne miasto o wspaniałej atmosferze, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Chorwacja słynie również z pięknego miasta Split oraz malowniczego, nadmorskiego miasteczka Trogir.

W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć słynnego Parku Narodowego Jezior Plitwickich, gdzie na obszarach porośniętych bukami, jodłami, świerkami i klonami znajduje się 16 turkusowych jezior połączonych ze sobą 72 wodospadami. Niezapomniane widoki gwarantowane!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu.

Więcej o: