Madera, Kuba, a może Madagaskar? Najlepsze propozycje na egzotyczne lato 2019!

W te wakacje postaw na piaszczyste plaże i nieustające słońce! Wybierz się na Maderę, Kubę lub Madagaskar i spędź niezapomniany czas w egzotycznych krainach!
Madera Madera Itaka

Madera

Madera nie bez powodu zwana jest "wyspą wiecznej wiosny". Ze względu na swój łagodny klimat zachwyca bujną roślinnością i malowniczymi krajobrazami. To właśnie głównie dzięki bogatej historii, zapierającym dech w piersiach widokom oraz wspaniałej kuchni co roku przyjeżdża na wyspę mnóstwo turystów. Co ciekawe, Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, chociaż sama wyspa to tylko niewielka część formacji wulkanicznej. Właśnie tam znajdziesz jeden z najwyższych i najpiękniejszych klifów Europy - Cabo Girao. Warto również wspomnieć o występujących tam lasach pierwotnych, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Madera to miejsce nie tylko dla plażowiczów, ale także dla osób, które chcą spędzić urlop aktywnie. Jeśli szukasz miejsca idealnego na tegoroczne wakacje, Madera stoi otworem!

Kuba Kuba Itaka

Kuba

Kuba, największa z Wysp Karaibskich, położona jest na południe od Florydy. Słynie przede wszystkim z pięknych plaż, cygar, plantacji trzciny cukrowej i wspaniałych zabytków architektury kolonialnej. Nic dziwnego, że co roku odwiedza ją mnóstwo turystów. Stolica wyspy, Hawana, przyciąga pięknymi krajobrazami, rozbrzmiewającą wszędzie latynoską muzyką oraz rezydencją Ernesta Hemingwaya. Miłośnicy sportów wodnych oraz nurkowania idealnie odnajdą się na najbardziej znanej plaży Kuby - Varadero. Zwolennicy plażowania również znajdą miejsce dla siebie - na pokrytej białym, rajskim piaskiem, wspaniałej Playa Guardalavaca! Jeśli zostanie ci trochę wolnego czasu, wstąp do doliny Valle de Vinales, gdzie z czerwonej ziemi wyrastają gigantyczne skalne ostańce. Widok naprawdę robi wrażenie!

Madagaskar Madagaskar Itaka

Madagaskar

Bogactwa naturalne i kulturowe Madagaskaru sprawiają, że ten kraj jest naprawdę wyjątkowy i nie ma sobie równych. Czasami aż trudno uwierzyć, że tamtejsze krajobrazy są tak od siebie różne. Tylko tam zobaczysz zarówno wypalone równiny, górzyste lasy tropikalne, jak i piaszczyste plaże. Ale to nie wszystko! Ogromne wrażenie zrobią na tobie rozmaitość roślin oraz mnogość najróżniejszych gatunków zwierząt. Jeśli tegoroczne wakacje chcesz spędzić właśnie na Madagaskarze, oto kilka miejsc, które koniecznie musisz zwiedzić. Podziwiaj malownicze krajobrazy w Parku Narodowym Isalo, odkrywaj florę i faunę w tropikalnym lesie Ranomafana, wypoczywaj na szerokich, białych plażach na wyspie Nosy Be! Zapowiada się niezapomniany urlop!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: