Niezapomniane wakacje u wybrzeży Afryki - zobacz wybrane przez nas kierunki

Egipt i Tunezja to najlepiej znane przez polskich turystów afrykańskie kraje. Jednak również wyspy otaczające kontynent mają do zaoferowania bogatą infrastrukturę hotelową i wiele atrakcji do aktywnego spędzania czasu. Wybraliśmy dla was trzy wyspy leżące nieopodal afrykańskiego wybrzeża, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, kiedy będziecie planować tegoroczne wakacje.
Zanzibar Zanzibar fot. Itaka

Zanzibar

Zanzibar przyciąga pięknymi, piaszczystymi plażami, gościnną atmosferą oraz pięknym turkusowym Oceanem. Poza plażowaniem oczywiście nie zabraknie tu atrakcji, a zdecydowanie jedną z najbardziej polecanych przez nas będzie błękitne safari. Na tradycyjnej łodzi możemy wypłynąć na wodę, by zatrzymać się przy rafie koralowej. Nurkując możemy zobaczyć niesamowitą, podwodną faunę i florę, a nawet spotkać żółwie morskie i delfiny. 

Do ważnych atrakcji na Zanzibarze należy również Stone Town - mieście pełnym tajemnic miasto, w którym łączy się tradycja afrykańska z kolonialną. Znajdziemy tutaj zabytki pamiętające czasy okrutnego niewolnictwa, jak i kolorowe targi pachnące przyprawami. To właśnie na nich warto zaopatrzyć się w kardamon, kurkumę, pieprz, szafran, trawę cytrynową czy kawę. Na Zanzibarze możemy również odwiedzić plantacje tych przypraw. 

Ceny wycieczek na Zanzibar zaczynają się od ok. 3000 zł za osobę. 

Madagaskar Madagaskar fot. Itaka

Madagaskar

Naturalne piękno i różnorodność flory i fauny na Madagaskarze sprawiają, że wakacje w tym miejscu na pewno będą niezapomniane. Znajdziemy tutaj niespotykane nigdzie indziej na świecie rośliny i zwierzęta, a krystalicznie czysta woda w Oceanie Indyjskim stwarza świetne warunki do nurkowania i poznawania podwodnego świata. To również miejsce, w którym odpoczniemy na piaszczystych plażach, a wiele tutejszych hoteli oferuje zarówno doskonałe warunki wypoczynku dla par, jak i dla całych rodzin. 

Będąc na Madagaskarze warto odwiedzić chociażby takie miejsca jak Park Narodowy Masoala, Królewskie Wzgórze Ambohimanga czy Aleję Baobabów. Niewielka wyspa Nosy Be jest jedną z najlepiej rozwiniętych turystycznie rejonów Madagaskaru, gdzie na pewno nie zabraknie nam atrakcji. Ceny w tym rejonie zaczynają się od ok. 5000 zł za osobę. 

Wyspy Zielonego Przylądka Wyspy Zielonego Przylądka fot. Itaka

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka stanowią coraz częściej wybierany kierunek wakacyjny - odpoczniemy tutaj w otoczeniu błękitnego oceanu oraz egzotycznych krajobrazów. Na Wyspach możemy skosztować wspaniałej kuchni i poznać kulturę czerpiącą zarówno z afrykańskich jak i portugalskich wzorców. Najczęściej wybieranymi kierunkami wakacyjnymi są wyspy Sal i Boa Vista. Pierwsza przyciąga przede wszystkim pięknymi, piaszczystymi plażami oraz znana jest z unikatowego miejscowego rękodzieła. Boa Vista jest bardziej piaszczysta, ponieważ nawiewają tu piaski z lokalnej rafy koralowej, pył wulkaniczny oraz piasek Sahary. Największą atrakcją zaś są żółwie morskie, które można podziwiać podczas specjalnie organizowanych wycieczek w ich naturalnych warunkach. 

Na Wyspy Zielonego Przylądka polecimy już za ok. 3500 zł za osobę. 

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (8)
Niezapomniane wakacje u wybrzeży Afryki
Zaloguj się
 • semigetuza

  0

  sokrota….

 • iffa4

  Oceniono 1 raz -1

  Tak. Zanzibar.
  Białe plaże, które kiedyś nie były wcale białe.
  Rzeź 100 tysięcy Arabów i muzułmanów, dokonana przez czarnych.
  www.youtube.com/watch?v=4lpY8_mKvjk
  Nie rozumiem, jak można wiedzieć o tym i opalać się na tych samych plażach ....

 • swinton

  Oceniono 1 raz -1

  Zanzibar kojarzy mi się z malarią.
  Madagaskar ze zniszczoną przyrodą.
  Wyspy Zielonego Przylądka - to ani przylądek, ani zielone. Dwie wyspy dla 'turystów', reszta nic szczególnego. Pico do Fogo to ciekawe miejsce ale jednodniowa (kosztowna) wycieczka z Sal czy Boa Vista to nie to, tam trzeba być dłużej - 3 noce.
  Dla zainteresowanych - Pico do Fogo, po wyprawie tenisówki będą do wyrzucenia, niezabezpieczony aparat / kamera też.
  Inne wyspy Afryki to Seszele, Seszele, Seszele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX